Instalacja Debiana na win7/xp

Witam.

Właśnie oczyściłem sobie partycję na Debiana. Wcześniej korzystałem z niego jako z wirtualnej maszyny, teraz chcę go mieć już na stałe bez wirtualizacji. Chcę programować pod tą właśnie platformę. Jednakże jedna sprawa nie daje mi zasnąć. Na komputerze mam zainstalowany system Windows 7(C:) oraz system Windows XP pro(G:). Zainstalowałem Windowsa Xp na siódemkę, po czym przywracałem boot managera od 7 i wpisałem ręcznie system Windows XP i musiałem kopiować pliki rozruchowe na C: bo nie chciał startować. W związku z tym mam pytanie, czy jak zainstaluję Debiana i Gruba czy wykryje mi on oba systemy bez problemu, czy będę musiał ręcznie listę systemów wpisywać? :wink: Niby dużo roboty z tym nie ma, a powiedzmy, że chcę sobie roboty oszczędzić :smiley: słodkie lenistwo :wink:

Pozdrawiam,

Grzegorz

Tak, GRUB powinien wykryć systemy automatycznie i utworzyć odpowiednią listę.

Może być też tak że rozruch będzie tak wyglądał, w grubie wybierzesz Windows 7 to ci się wyświetli to menu z wyborem Win 7 i xp, też tak się zdarza, ale da się to skonfigurować że by wszytko było w 1 menu (w sensie że w grubie)

Grzechu98 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif