Instalacja Delta Search bez zgody uzytkownika


(th@les) #1

Ściągałem ostatnio z tej strony Adobe Reader i podczas instalacji ukazał mi się komunikat,ze mogę sobie zmienić wyszukiwarkę na Delta Search.Mimo anulowania to dziadostwo zainstalowało się samo.Po usunięciu tej aplikacji przez Revo Uninstaler nadal otwierając Google Chrome jako wyszukiwarkę miałem te Delte.Po zmianie ustawień na domyslną Google znów ukazywała się Delta.Cholernie upierdliwy dodatek,który instaluje się bez akceptacji użytkownika.To już kolejny raz,kiedy ściągam jakiś program z tej strony i to badziewie instaluje sie bez mojej akceptacji.By tego sie pozbyć muszę robić przywracanie systemu i interesujące mnie programy ściągać z innych stron,do których niekoniecznie mam zaufanie.


(Bogdan_G) #2

Rewo nie usuwa wszystkiego. Wpierw zaznacz w opcjach folderow pokazywanie ukrytych plików i folderów. Można wpisać deltasearch w wyszukiwarkę i wszystkie pozostałości usunąć, Gdy nie będzie w plikach i folderach, to wpisz regedit.exe i kliknij edycja, znajdź delta search tak te dwa słowa oddzielone spacją. klikasz znajdź następny. Co znajdzie, usuń, bo to będzie z menu kontekstowego przeglądarki, w której wpierw ustawisz stronę startową na http://www.google.pl/ Potem daj wyszukaj następny i kasujesz, aż wyświetli się wyszukiwanie zakończone. Potem w wyszukaj wpisujesz deltasearch razem i dajesz znajdź następny. Będzie sporo zaznaczonych kluczy. Dotąd będziesz usuwał, aż będzie skończone wyszukiwanie. Dajesz kursor na zaznaczenie - prawy przycisk myszy i usuń. Po usuwaniu w regedit, pobierzesz jeszcze adwcleaner i uruchomisz. Od razu klikasz na usuwanie. Daj tu linka do loga. Powinieneś pobrać jeszcze JetClean z DP i nie zmieniając bezpiecznych ustawień, wykonaj skanowanie i naprawę, To usunie wiele błędnych ścieżek, wpisów i pozostałości, lepiej, niż ccleaner.


(eddie71) #3

Czasami dodatki są bardzo sprytnie ustawione.

Nie wiem jak w tym przypadku.

Wydaje nam się że odhaczyliśmy, ale jeszcze trzeba w odpowiednim momencie kliknąć “anuluj” lub “decline”.

Użyj narzędzia AdwCleaner:

http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

Przed uruchomieniem AdwCleaner zamknij programy i przeglądarki.

Po uruchomieniu kliknij “Usuń”.

Na przyszłość temat proszę umieścić w dziale “Bezpieczeństwo”.

W treści należy podać logi OTL i Extras.

Wykonanie logów OTL/Extras:

http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Zasady wklejania logów:

http://forum.dobreprogramy.pl/zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html


(th@les) #4

Dziękuje za Twoją odpowiedż ale chciałbym też wiedzieć dlaczego cokolwiek z tej strony pobieramy to otrzymujemy ten niechciany prezent.Kiedyś tego nie było.Na dobrych programach jest to nowość i tu ciekaw byłbym opinii Redakcji.Jestem zwykłym użytkownikiem i staram się minimalizować ryzyko infekcji korzystając z jednej właściwie przeglądarki,1 wyszukiwarki bez zbędnych toolbarów i innych fajerwerków.

“Anuluj” nie spełnia swojej roli.Dodatek instaluje sie mimo wszystko.Mam zainstalowana najnowsza wersje Kasperski i skaner Malwarebytes i wczoraj skanowałem komputer zarówno jednym jak i drugim.System wydaje się być czysty.

Oczywiście będę pamiętał na przyszłość o właściwym umieszczaniu tematu.


(Kacperryx) #5

Może taki poradnik będzie pomocny? http://www.youtube.com/watch?v=GP_3zGvMC8c


(eddie71) #6

Te dodatki są dołączane do darmowych programów.

Mechanizmu nie znam , ale może być tak, że dystrybutor Delty przelewa jakąś kwotę twórcy programu którego właśnie ściągasz.

Dawniej tego nie było, ale ostatnio prawie wszędzie są dodawane propozycje instalacji “cudownych” dodatków.


(Dimatheus) #7

Hej,

Jako że temat służy co chwilę do podpinek z wyrażaniem swoich żali i pretensji, wątek zamykam.

Pozdrawiam,

Dimatheus