Instalacja Direx 9 na Windows XP Home Edition!

Witam!

Mam system Windows Xp Home Edition OEM i ostatnio zaszła u mnie potrzeba przeinstalowania mojego systemu całkiem od nowa (z formatem dysku i nowym jego podziałem)! Zastanawiam się czy już od samego “swieżego” zainstalowania Windowsa Direx 9 będzie zainstalowany, czy musze to zrobic wraz z instalacją innych sterów (od płyty i grafy)!Jeszcze jedno:jeśli Direxa nie ma to wystarczy, że odpakuje go sobie np. do C/Program Files,uruchomie plik instalacyjny i tak zainstaluje?

Nie będzie najnowszej wersji. Ściągnij ją: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … tributable wypakuj ją do dowolnego katalogu i rozpocznij zwyczajną instalację, otwierasz plik DXSetup.exe.

Ale zwykła 9.0c będzie od razu

Nigdy się nie zastanawiałem, jaka jest domyślnie instalowana wersja DX razem z XP. Ale myśląc wstecz, to może być wersja nawet 8.1 (w nowszych może DX9.0a/b, ale głowy nie dam).

Tak, czy siak zainstalowanie nowego, jest tak samo proste (a nawet prostsze) niż instalowanie gry.

a jak nainstaluje wersje 9.0c na już zainstalowaną z windowsem to coś się stanie?

Nic się nie stanie (tej wbudowanej i tak nie odinstalujesz przez dodaj/usuń programy). Możesz śmiało instalować.

Dzięki spróbuje na różne sposoby!

Dla pewności jak chcesz najnowszego Directa, ściągnij z vortalu i zainstaluj, nic się złego nie stanie.

Jak zainstalować DirectX 9.0c znajdziesz w tym temacie - viewtopic.php?f=7&t=213229