Instalacja dodatkowej pamięci ram

Witam.
Posiadam laptopa lenovo ideapad 100 z 4 GB RAMu. Obecnie zastanawiam się na dokupieniem dodatkowych 4 GB RAMu, jednak osobiście nie znam się dobrze na PC toteż laptopach. Wiem, że ram w moim laptopie jest typu DDR 3 i nic poza tym.
I oto właśnie jest moje pytanie, czy muszę wiedzieć coś więcej do zakupu owego RAMu czy wystarczy wiedza, że jest to typ DDR 3
Poniżej zamieszam ,właściwości" mojej kości Ram, która obecnie jest w laptopie i link do strony na której chcę zamówić dodatkowy Ram.
W wielkim skrócie, czy mogę zamówić tą kości czy nie, i czy jest godna polecenia.
Dziękuję.
P.S Po prostu chcę trochę przyspieszyć laptopa, nie celuję w wydajność do gier czy tego typu rzeczy.
LINK DO AUKCJI https://allegro.pl/oferta/outlet-pamiec-ram-sodimm-ddr3-4gb-1600-1-35v-l-6854016805
Przechwytywanie

W wielkim skrócie - nie znając DOKŁADNEGO modelu laptopa (co można znaleźć na tabliczce znamionowej na spodzie zazwyczaj), a opierając się jedynie na “podanych właściwościach” - śmiem twierdzić że zakup 4 GB modułu nic ci nie da, ponieważ masz tam tylko JEDEN slot na pamięć - obsadzony właśnie modułem o pojemności 4GB.

Tzn. co ma kolega jeszcze podać poza tym, że to Lenovo ideapad 100?

Śmiem wątpić w to co napisałeś, gdyż mam wolny slot na dodatkową kość Ram

Cytat ponieważ masz tam tylko JEDEN slot na pamięć
2 Przechwytywanie

obraz

W zależności od tego - będzie można coś więcej wnioskować.
IdeaPad 100 to jak widać nie jeden produkt, a w jego ramach można spotkać konfiguracje, które mają 2 GB wlutowane w płytę główną, mają dwa sloty albo jeden …

1 polubienie

Wracając do głównego pytania. Mogę zakupić kość z aukcji (do której link podałem wyżej) czy raczej szukać takiej samej jak jest już w urządzeniu?

Otwierałeś laptopa? Jest tam gniazdo fizycznie na dodatkowy moduł?

Laptopa nie otwierałem, jednak program CPU-z, wyszukuje i znajduje wolny slot, więc chyba musi tam być prawda?

Nie, nie musi. Może, ale nie musi. Program nie wykrywa, czy fizycznie jest gniazdo. Program podaje to, zwraca kontroler, ale wcale przecież nie musi być wlutowane gniazdo.

Dlaczego budowę domuz aczynasz od wyboru kranu do łazienki?
Masz strone Lenovo, amsz wykryj mój sprzęt,w ejdź sobie w dokumentacje techncizna i masz czarno na białym. Per analogia godzina dyskutowania co pokazuje program, nie szybciej 2 śrubki odkręcić;)?

PS. Lenovo poakzuje Ci też kompatybilne modele ram, wiec…
https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/