Instalacja dodatkowych programów przed utworzeniem pierwszego profilu

Witam!

Czy jest taka możliwość zainstalowania kilku gier czy programów przed utworzeniem pierwszego profilu? Np. przy kupnie nowego laptopa mamy doinstalowane różne syfy (choć nie ma jeszcze profilu), przy pierwszym uruchomieniu musimy stworzyć właśnie profil, dostosować kolory itd. Właśnie chcę zrobić komuś prezent (komputer) ale tak “profesjonalnie”,i chcę aby kilka rzeczy było już zainstalowanych i skonfigurowanych (typu skróty na pulpicie), czyli żeby osoba uruchamiająca komputer miała możliwość zobaczenia całego pierwszego ekranu ustawień (kolory, nazwa profilu, hasło, jak w nowym sprzęcie), oczywiście bez tego się też obędzie :slight_smile:

Możesz skorzystać z tzw trybu audytu, który pozwala na doinstalowanie/usunięcie programów, wykonanie aktualizacji i dodanie dodatkowych plików.

Do wspomnianego trybu wchodzisz przez shift + ctrl + F3 na dowolnym okienku gdzie wprowadza się ustawienia przy kończeniu instalacji (typu wybór nazwy komputera, strefy czasowej itd.)

Po wejściu w tryb audytu będzie cały czas widoczne okienko programu sysprep - nie ruszaj go dopóki nie wykonasz wszystkich pożądanych zmian. Możesz bezpiecznie restartować komputer, tryb audytu cały czas będzie aktywny.

Po zakończeniu zmian wybierz w okienku sysprep generalize + oobe + shutdown. Po zamknięciu systemu NIE uruchamiaj go ponownie. Uruchomienie wejdzie w końcową fazę instalacji systemu (czyli to co chcesz żeby obdarowana osoba zobaczyła).

O to mi chodziło :slight_smile: Dzięki!