Instalacja drugiego systemu na drugim dysku

Witam .Posiadam dwa dyski na Sata i na Ata .Mam obecnie zainstalowany Windows Xp na Sata i chciałbym na drugim dysku na ATA zainstalować drugi system Windows 7 .Przygotowałem specjalnie partycję 50 GB dla nowego systemu Problem pojawia się przy wyborze partycji do zainstalowania nowego systemu .Jakiejkolwiek bym nie wybrał instalator informuje ze jest nie odpowiednia i nie mogę sformatować a tylko usunąć a potem już nie moge utworzyć nowej bo wyskakuje jakis błąd .Dysk na Sata ustawiony jest na Master .Kiedyś miałem dwa systemy do wyboru przy starcie .Czy coś muszę przestawić w biosie?Proszę o pomoc ![-o<

podziel sata na 2 partycje i na nowej zainstaluj win7

SATA mam podzielony na 3 partycje i ATA na 2 partycje . Podczas instalacji windows 7 wszystkie sa widoczne jako logiczne (oprócz jednej systemowej na ktorej jest windows xp )i na żadnej nie moge zainstalować …

W dyskach SATA nie ma możliwości ustawienia MASTER/SLAVE. Na partycji logicznej nie zainstalujesz systemu. Usuń i stwórz partycję jako PRIMARY.

Okazuje się, że czasami lepiej czegoś nie wiedzieć. Ja np. nie wiedziałem, że na partycjach logicznych nie można zainstalować systemu i zainstalowałem zarówno Vistę jak i windows7. Pewnie gdybym wiedział, że się nie da, to bym nawet nie próbował. :slight_smile:

no a gdzie mam utworzyć partycję PRIMARY?

W miejscu usuniętej.

no ale jak ?gdzie ?w windowsie ?w biosie ?jakimś dodatkowym programem ?możesz jaśniej wytłumaczyć?

Dodane 26.04.2010 (Pn) 20:10

Programem EASEUS Partition Master zmieniłem partycję z logicznej na podstawową i instalator od razu ruszył :smiley: Mogę przetestować 7 kę .Dzięki za odpowiedzi