Instalacja drugiego windowsa

Witam.

Mam na moim notebooku zainstalowany win7, chciałem teraz zainstalować xp. Zflashowałem sobie pendrive, utworzyłem partycje przez mmc i ustawiłem bootowanie z pendrive. Resetuje komputer i od razu naciskam przysłowiowy dowolny klawisz lecz nie uruchamia się instalator tylko “Menadżer rozruchu systemu windows” mogę tam wybrać tylko, żeby uruchomiło win7 i diagnostykę pamięci systemu windows. Co mam zrobić aby ruszył instalator?

Cześć

System oryginalny?

Pendrive poprawnie przygotowany?

Sprawdzałeś czy bootouje on na innym komputerze?

Sprawdzałeś czy dla tego laptopa są dostępne sterowniki do systemu Windows XP?

Moim zdaniem taka instalacja się nie opłaca, zamienił stryjek :slight_smile: Jeśli nie masz recovery zrób sobie obraz partycji C, na pewno się przyda.

@ rgabrysiak

System oryginalny, bootuje na moim komputerze stacjonarnym. Dodatkowe sterowniki? Jak je sprawdzić?

@pstrowsky

Nie chcę zamieniać win7 na xp ale mieć go jako dodatkowy windows, ponieważ mam pewien program który na xp ledwo ruszał, a na win7 już nie da rady. Virtualbox itp. nie wchodzi w grę.

Cześć

Nie prościej byłoby zainstalować system Windows XP z płyty?

Chodziło mi tylko o to byś przed instalacją systemu Windows XP sprawdził czy producent laptopa udostepnia sterowniki dla tego systemu.

Na stronie producenta (KLIK) przy wyborze systemu dla którego mają być sterowniki nie ma win xp czyli nie zainstaluje na min win xp?

Cześć

Zainstalować może i zainstalujesz ale problem będzie ze sterownikami. Będziesz musiał szukać pasujących sterowników na własną rękę i nigdy nie masz pewności że wszystkie będą działać poprawnie.

Moim zdaniem instalacja systemu Windows XP na tym komputerze nie ma sensu, ale zrobisz jak chcesz.

Jeśli masz płytkę z Win 7 a na niej x86 i x64 to może spróbuj zainstalować tę pierwszą wersję tj 32bit, być może wtedy program ruszy prawidłowo, może też podaj jego nazwę poszperamy na necie za jakimś rozwiązaniem trudno coś więcej powiedzieć jeśli nie wiemy o jaki soft chodzi.