Instalacja drukarki brother dcp j105 bezprzewodowej pod linuksem

Mam taki problem jak skonfigurować bezprzewodowo drukarkę brother dcp -j105 pod debianem ściągnąłem sterowniki do tej drukarki pod linuksa, ale słyszałem, że ona się jakoś bezprzewodowo łączy z PC na drukarce próbowałem skonfigurować połączenie przez wi-fi, ale muszę wpisać hasło, a na drukarce nie ma znaków ASCI.

Opowiadasz głupoty, ja nie będę za ciebie czytał instrukcji obsługi drukarki (zresztą nawet w języku polskim dostępnej online na stronie producenta gdybyś zgubił)

Pokrótce ustawiasz na drukarce nazwę sieci wifi (SSID) oraz hasło (na moim brother hasło może mieć maks 8 znaków więc musiałem zmienić na routerze) czekasz aż się połączy, możesz to też sprawdzić w ustawieniach drukarki, albo od razu przechodzisz na komputerze  przez przeglądarkę internetową na stronę localhost:631 (konfiguracja CUPS) i dodajesz nową drukarkę (CUPS powinien sam ją znaleźć i zaproponować sterowniki)

 

Litery i cyfry na 100% można wpisać jako hasło czy nazwa sieci w drukarce wystarczy odpowiednią ilość razy wcisnąć strzałkę w dół, lub w górę. Jedynym ograniczeniem może być długość hasła tak jak pisałem wcześniej :wink:

Z tym już sobie poradziłem podłączyłem drukarkę przez usb i zainstalowałem sterownik, jednak teraz mam problem ze skanerem przy tym urządzeniu wielofunkcyjnym to znaczy programy widzą skaner jako urządzenie ale jak próbuje coś zeskanować to nie może i drukuje komunikat nieprawidłowy argument i to się dzieje w dwóch programach xsane i gscan2pdf.

Nowy problem, nowy temat.