Instalacja drukarki HP DeskJet 3420

Witam,

masa użytkowników ma ogromny problem z zainstalowaniem tej drukarki na systemie Win Vista jak i Win 7. Tak się składa, że mam tą drukareczkę :slight_smile:

Jest stara i bardzo dobrze drukuje, posiadam również win 7 wersję RC, dlatego za cel postawiłem sobie instalację tej drukarki na tym systemie.

Na internecie nie ma żadnej sensownej pomocy, ktoś kazał instalować sterowniki od innej drukarki ale to nic nie dało bo i tak nie drukowało.

Skoro nie ma rzeczy niemożliwych, to ściągamy najnowszy sterownik do drukarki hp deskjet 3420 pod xp.

Gdy już ściągniemy go uruchamiamy jako admin, w trybie zgodność win xp sp2. Mnie z najnowszego sterownika wypakowało wtedy katalog z sterownikami.

Jak mamy wszystko podłączamy drukarkę.

Wyskakuje wtedy dymek automatycznej instalacji urządzenia, my wtedy szybko przechodzimy do menadżera urządzeń i tam powinna widnieć nasza drukarka w innych urządzeniach.

Klikamy na naszą drukarkę i aktualizujemy sterownik. Wybieramy te z dysku co dopiero rozpakowały się pod xp. Klikamy akceptację i po chwili mamy zainstalowaną drukarkę.

Można już drukować :slight_smile:

Mam nadzieję, że porada się przyda, ponieważ czasami automatyczny instalator trzeba obejść. A nie wszyscy o tym wiedzą :slight_smile:

Pozdrawiam