Instalacja drukarki HP DJ 1020

Mam problemy z zainstalowaniem drukarki HP DJ 1020 (systemem XP). Czy ktoś może mi pomóc?

Jakie, jak na razie na forum nie ma Kaszpirowskiego 8) 8) 8)

A możesz napisać jaki to problem.

Czy drukarka sprawna i sprawdzona na innym kompie.

Czy masz stery do XP.

sprawdź czy nie masz gdzieś instrukcji instalacji (może nawet po polsku). Ewentualnie możesz nam napisać jak ją instalujesz (krok po kroku) i możliwe, że Ci pomożemy

Najpierw instalują ją z płyty dołączonej do drukarki, instalacja trwa i jest 100%, potem pojawia sie polecenie, żeby podłączyć kabel USB i właczyć drukarkę do sieci. Po wykonaniu na pasku pojawia się komunikat, że znaleziono nowy sprzęt i włącza się kreator , wybieram instaluj z dysku i istaluje driver z dysku producenta. Po tym pojawia się komunikat, że wystapił problem z podłączeniem nowego sprzętu i twój sprzet nie może działać poprawnie. Co jest??? ZaINSTALOWAŁAM JUŻ WIELE RÓŻNYCH DRUKAREK, ALE TAKICH PROBLEMÓ NIGDY NIE MIAŁAM. pROSZĘ O POMOC.

A zapytam czy porty USB pracują poprawnie sprawdź na innym urządzeniu.

I ta laserówka, jak maszw kompie USB w wersji 1.1 to chyba nie ruszy i tu może być problem.

UPDATE - spróbuj jeszcze tak.

Wyłącz kabel USB z drukarki

Odinstaluj oprogramowanie i stery - dokładnie.

Sprawdź czy nie ma zainstalowanych innych drukarek to zrób czystkę - folder drukarek ma być czysty, restart kompa.

Sprawdź porty USB - ewentualnie zmień na inny.

Zrób scandisk dysku ,sprawdź system XP poleceniem z uruchom sfc /scannow ,włóż płytę z XP do napędu,po sfc spacja,restart kompa.

Wgraj stery do płyty głównej,restart.

I teraz próbuj.

Sprawdź czy kabel USB jest prawidłowo podpięty i czy jest sprawny.

USB 2.0, a kabel chyba sprawny, bo po włączeniu drukarki wyłącznikiem sieciowym system rozpoznaje urzadzenie. Ratunku, bo bardzo mi potrzebna drukarka sprawna.

Wszystko masz napisane.

Sprawdź porty USB - ewentualnie przeinstaluj.

Zrób czystkę po drukarkach w kompie.

Sprawdź system.

Wymien kabel USB

Sprawdź drukarkę na innym kompie.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=190040#190040

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=198641#198641