Instalacja drukarki HP, której nie obsługuje Windows 7, przy pomocy komputera z Windowsem XP

Witam,

Sytuacja wygląda następująco:
Posiadam drukarkę HP LJ 1005(nie P1005), niestety już nie ma sterowników pod Windowsa 7, dlatego wymyśliłem sobie, że zainstaluję ją na komputerze z Windowsem XP i wtedy ją ładnie udostępnię. Wszystko elegancko działa komputery się widzą, lecz gdy chcę już podłączyć drukarkę niestety ona chcę instalować sterowniki, które nie chcą się zainstalować pod Windowsem 7.
Teraz moje pytanie brzmi, czy idzie jakoś to obejść , czy zawsze drukarka, która jest udostępniana musi i tak zainstalować sterowniki?

Z góry dziękuję za wskazówki.

Próbowałeś HP Universal Printer Driver ?
https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-universal-print-driver-series-for-windows/503548

Nie próbowałem, będę musiał skorzystać z tego może się uda. Nawet nie musiałbym używać do tego sieci. :slight_smile:

Mam LJ 1000 i sytuacja j.w. natomiast sterownik od XP działa w Win7 ale 32bitowym. W 64bit nie działa. Komputer korzystający z drukarki sieciowej także musi mieć do niej sterownik, ale już nie taki całkiem kompletny, czyli potrzebuje znać język drukarki, a np nie potrzebuje części kontrolera usb.
Udało mi się zrobić to tak, że udostępniłem drukarkę pod XP, i pod W7 64bit podłączyłem ją za pomocą pewnego triku. Przy dodawaniu drukarki pod W764b dodałem port lokalny i w nazwie portu lokalnego wpisałem ścieżkę sieciową \\kompxp\drukarka. Wtedy mogłem użyć innego sterownika. Użyłem Uniwersalnego PCL 5, i drukarka czasem drukowała, czasem nie. Po wielu godzinach różnych prób odpuściłem sobie. Natomiast masz inną drukarkę, więc może u ciebie to zadziała.

Też próbowałem kombinować z portem , i wtedy poprzez Uniwersalny PCL5 tak jak piszesz, ale niestety bez oczekiwanego efektu.

Pobierz https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/closure/hp-laserjet-1005-printer/240170 Rozpakuj za pomocą winrar_a i zainstaluj ręcznie. ppm na pliki .inf (są 2) i wybierz zainstaluj.
A jak tak nie pójdzie to wypakuj instalatora za pomocą winrara do folderu, podłącz drukarkę, otwórz menadżer urządzeń, kliknij na drukarkę ppm i wybierz - aktualizuj sterownik, przeglądaj mój komputer i wskaż mu folder ze sterami.

Po zainstalowaniu, sterownika ze strony HP PCL6 drukarka jakby chciała wystartować (słychać to), ale ostatecznie wyrzuca błąd w aplecie wydruku w komputerze z którego udostępniona jest drukarka czyli w windowsie XP. Też po pobraniu sterowników i przy wyborze tych plików inf, nie do końca wiem, który mam wybrać bo jest ich 6 lub więcej. :slight_smile: