Instalacja drukarki sieciowej w Win 3.11

(Parabellum Org) #1

W jaki sposób można dokonać instalacji drukarki HP lj 4000 w systemie Windows 3.11? Drukarkę mam już podłaczoną przez LPT do mojego komputera, chciałbym ją również zainstalować jako drukarkę sieciową na starym komputerze mojej mamy poprzez połączenie karty sieciowej komputera z kartą sieciową drukarki.

(Kpc21) #2

a w Menedżerze Wydruku ani w Panelu Sterowania nie ma czegoś takiego??

(Parabellum Org) #3

Próbowałem już instalacji drukarki przez “menadżer zadań”, tak to się chyba nazywało, mój problem polega na tym, że drukarka instaluje się jako drukarka LPT 1, a oczywiście chciałbym, żeby to był port rj 45, niestey nie wiem jak…

(Kpc21) #4

Menedżer wydruku to się nazywa.

Nie wiem czy w zwykłym 3.11 da się wgrać sieciową drukarkę, chyba musi być “for Workgroups”. Jeśli masz Win95 to spróbuj go wgrać bo 3.11 to naprawdę przeszłość.

(Parabellum Org) #5

Tylko czy na 486 uda mi się zainstalować Win 95, bo chyba wydaję mi się, że sprzęt jest o wiele za słaby, by udźwignąć ten system. Czy rzeczywiście nie ma żadnego sposobu, by zainstalować drukarkę sieciową na 3.11-tce (chciałbym dodać, że realizuję to za pomocą bezpośredniego podłączenia karta sieciowa drukarki - stary komputer, a nie karta sieciowa drukarki - hub - stary komputer)?

(Kpc21) #6

ja mam na 486 windowsa 95 ale mam zajęte wszystkie banki EDO-RAM

Złączono Posta : 19.03.2006 (Nie) 19:57

nie pamiętam ile dokładnie mam