Instalacja drukarki

Mam taki problem otóz mam w pc dwa wyjscia usb i potrzebuje wsadzić kabel od drukarki w której z tych wejśc jednak żadne nie jest odpowiednie. Komputer pokazuje że urzadzenie jest podłączone do portu usb i nie rozpoznaje urzadzenia gdyz powinno byc podłączone do portu Hi-Speed Usb . Ale skąd mam wiedzieć gdzie to jest . Podłączałem ją do obu portow i wszędzie to samo. POMOCY

masz USB 1.0 czy USB 2.0? poza tym napisz trochę jaśniej, bo teraz to można się tylko domyślać o co Ci chodzi

Na pierwsze nie wiem jakie mam usb jestem lekko ciemny jesli chodzi o to moge tylko powiedzieć że komp nie jest najnowszy. A jeśli chodzi o głąbsze wyjaśnienie to mówie że podłączałem drukarke do obu portów usb i po podłączeniu w każdym pokazywał się komunikat że urządzenie jest w niewłaściwym porcie ,gdyz potrzebuje portu Hi-Speed usb. winxp jeśli to cos pomoże

To jest USB 2.0 i zwykłe USB powinno działać bez problemu.

Masz zainstalowane wszystkie kontrolery ??

wejdź w urządzenia i zobacz, czy nie trzeba czegoś doinstalować.

wynika z tego że masz na płycie port USB 1.0, ale to nie ma wpływu na pracę urządzenia, zastosuj się do tego co napisał Monczkin

Z płyty dołączonej do drukarki wszystko jest zainstalowane . A najlepsze jest to że jak podlącze do usb i zignowuje ten komunikat to nie pokazuje akcji w drukarce to znaczy nie widac ze cos ma do drukowania a jak odłącze ją od kompa to wtedy się pokazuje zadanie. w portach mam ją podpieta tak jakby do portu virtualusb a porty drukarek oznaczone jako pri albo cos takiego są wolne

Niestety niektóre urządzenia USB pracują wyłącznie na USB 2.0 - poczytaj instrukcję do urządzenia wszystko pisze.

W instrukcji nie napisali nie czy to ma być usb 1 czy 2 używają tylko określenia usb …

Podaj dokładnie typ urządzenia.

Urządzenie wielofunkcyjne Canon MP160

W/g specyfikacji wymaga USB 2.0 i może na USB 1.1 nie pracować.

Jeśli nie da rady jej uruchomić trzeba kupić kartę PCI USB 2.0 i zainstalować i do niej podłączyć urządzenie.

Wcześniej dokładnie odinstaluj wszystko co urządzenie i restart kompa.

Urządzenie

A system masz jaki.

A czy inne urządzenia USB działają.

Odinstaluj oprogramowanie urządzenia,restart kompa i przeinstaluj stery USB - wszystko w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

dzięki wileki za pomoc wiec nie podostaje nic innego jak dokupic jeszcze to narzie i dzieki za pomoc all

Poczytaj co dopisałem.