Instalacja dwóch systemów na jednym komputerze (WinXP, Win7)

Witam wszysktich!

Mam kilka pytań do Was.

Mam obecnie zainstalowanego Windows-a XP SP3. Chciałbym również wgrać na tym komputerze jeszcze Windowsa 7. Na całkim osobnym dysku SATA 40GB (nie partycji).

Oczywiście chciał bym żeby podczas uruchamiania komputera mógłbym wybrać który system ma być uruchomiony.

I tu jest właśnie pytanie:

Czy da się takie coś zrobić?

Jak?

I jakiejąś pomoc (chodzi mi tu o konfigurację żeby tak było, jeżeli chodzi o samą instalację to nie ma większego problemu)

Pozdrawiam,

Jrug

jrug , zapoznaj się z zasadami nazywania tematów na forum i popraw tytuł na konkretny. Przeczytaj proszę regulamin.

Instalując dwa windowsy na osobnych partycjach nie musisz się o nic martwić pamiętając że instalujesz od najstarszego do najnowszego

Czyli jeżeli teraz mam już zainstalowanego XPeka to normalnie na innej partycji instaluje siódemke i podczas uruchamiania systemu powinna normalnie pojawić się opcja wyboru systemu ?

tak

Dzięki :slight_smile:

Nie do końca tak jest.

Zależy czy Windows XP znajduje się na partycji aktywnej.

Zdarza się czasem instalować xp na innej partycji ale jego pliki startowe umieszczane są i tak na partycji aktywnej. Wtenczas formatując partycję aktywną (dla potrzeb np Windows 7) kasuje się pliki odpowiedzialne za uruchamianie xp.

Sprawdź czy na partycji, na której chcesz umieścić Windows 7 nie znajdują się pliki pokazane na obrazku:

http://img4.imageshack.us/img4/401/plik … iowexp.jpg

Wcześniej w opcjach folderów zakładka “widok” musisz włączyć wyświetlanie plików ukrytych i systemowych.

Jeśli ich nie będzie, możesz bez obaw o windows xp instalować 7

Instalując system na osobnym dysku jest bardzo mało prawdopodobne że jrug , ma na nim akurat partycję aktywną (o ile wcześniej sam jej nie zmienił na tą z tego dysku xD)

Jednak zapomniałem o tym wspomnieć :oops: