Instalacja dwóch systemów xp na dyskach

  1. chciałbym dowiedzieć sie czy mozna zaistalowac dwa windows xp na dwoch dyskach

  2. czy moge zaistalowac je dwa razy na partycjiach c: i co bedzie jak podłacze te dyski na raz zakładając ze przy istalacji jeden z dysków był odpięty ( na przemian )

  3. czy przy uruchamianiu bede miał wybór systemu czy zależy to od ustawiania w biosie z którego dysku na startować ( w tym przypadku dysk ata i sata )

Dziarski1990 proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji Zmień

Właśnie tak mam u siebie z tym, że jeżeli przy instalacji jednego systemu drugi dysk był odpięty i tak samo z drugim to nie będziesz miał możliwości wyboru systemu.

a jak ułożą sie partycje po podłaczeniu ich naraz skoro oba systemy są zainstalowane na c

Ale tylko jedna partycja systemowa będzie aktywna.

czyli morzna tak zrobić ale czy bede mogł zgrac jakies pliki z tej ( nieaktywnej ) na tą aktywna

No tak, bez problemu. Partycja bedzie nieaktywna tylko dlatego, że nie mogą być uruchomione dwie na raz ale dostęp do niej jest normalny jak do każdej innej.

a jak zainstalowac windowsa na dysku sata bo mi muwi ze niewykrywa dysku ( prubowałem takze z sterownikami do sata na dyskiecce załadowałe je i nadal **j

jeżeli bootujesz płytę systemową, wyświetla się okno a na dole jest wyświetlany monit czy chcesz zainstalować sterowniki SATA :?:, klikasz F6 wkładasz dyskietkę ze sterownikami do dysku SATA. :wink:

a jak tak robiłem ze sterownikami do nvidii i napisał mi ze nierozpoznaj dysku ( niemorze go znaleśc ) co moge robić zle