Instalacja dwóch Win10 na osobnych dyskach na jednym PC

Czy jest możliwość instalacji dwóch Windowsów na jednym PC ale osobnych dyskach tak aby sposób uruchamiania/wyboru był przez boot menu BIOSu? Zainstalowałem już tak system. Jeden jest na SSD a drugi na HDD. Problem jest taki że do czasu aż nie uruchomię systemu z SSD to windows na HDD się bootuje. Ale jak już uruchomię system z SSD to Windows na HDD nie działa. Potrzebuję dwa takie systemy na jednym PC ale jest niestety wspomniany problem. Jak to sprytnie ugryźć. Przychodzi mi jeszcze do głowy taki sposób aby zainstalować system na jednym przy odpiętym dysku, następnie powtórzyć podobnie dla drugiego.

Zgadza się! Tak ja robię, czyli zawsze instaluję system na jednym dysku fizycznym, potem osobno system na drugim dysku fizycznym. Następnie dopiero podłączam oba do płyty głównej i podczas startu wybieram odpowiedni dysk w BIOSie.

Czy za pomocą EasyBCD nie ma możliwości dodania drugiego dysku do menedżera rozruchu, tak by wybór był podczas uruchomienia? To wiele prostsze, niż przełączanie w BIOSie.

Skrót klawiaturowy F8 (w zależności od płyty głównej) i wybierasz z którego dysku ma system startować. Jak dla mnie to najlepsze i najprostsze rozwiązanie dodatkowo jak więcej osób korzysta z komputera to nawet nie wie że są dwa systemy na komputerze i tak właśnie chcę zrobić.