Instalacja ElementaryOS/Ubuntu obok Windowsa 10 - co z GRUB

Nie " /home " tylko " / ".

Slash, czyli " / " to główny system plików.

Póki co daruje sobie instalację na dysku, na maszynie wirtualnej przedtem pobawie się, sam dojdę co do czego.

No i tak narazie będzie lepiej.

W międzyczasie poczytaj o punktach montowania z linuksie, partycjach: " / ", " /home " oraz o partycjach głównych i rozszerzonych w przypadku tablicy partycji BIOS/MBR.

1 polubienie

Jasne. Znalazłem już jakieś artykuły dla początkujących linuxiarzy, fajnie i jasno wszystko opisane.

Ubuntu zainstalowane bez problemu na dysku, obok Win10. Ogarniam co i jak, ale nie działa mi aplikacja PulseEffect, która bodajże jest od początku, w menu start. Po prostu nie otwiera się. A dobrze by było, gdyby działało, bo potrzebuje dostać się do exualizera, obecnie dźwięk jest płaski jak deska, co mi przeszkadza.

Ja kiedyś tłumaczyłem w ten sposób:
pałka w prawo, home, swap :slight_smile:

System zaktualizowany?

sudo su -
apt-get update && apt-get dist-upgrade

Wydaje mi się, że tak. Była aktualizacja aplikacji i chyba też systemu, zaraz po instalacji Ubuntu. Całość ważyła ok. 36MB.
Jutro jeszcze sprawdzę, po wpisaniu kodu, który podałeś.

Co do linijek, tak to wygląda i chyba nie przeszło:


Poza tym, jest to Ubuntu w wersji 20.04 LTS - wydłużone wsparcie, jest jeszcze do pobrania wersja 21.04 ale to nie ma znaczenia.

Aktualizacje sprwdzam od początku w „aktualizacje oprogramowania”. Ten przed chwilą znalazł aktualizację dla PulsEffect, instaluję, zobaczę czy w czymś to pomoże, poza tym, komponenty Ubuntu też zostały wykryte do aktualizacji.


PS. Aktualizacja komponentów Ubuntu, jak i samej aplikacji PulseEffect, rozwiązała problem: