Instalacja encyklopedii ,,Kronika XX Wieku'' od Optimus Pascal na wirtualnym Windowsie 98

Witam

 

Z chęci głównie nostalgicznych kupiłem ostatnio trochę starych multimedialnych encyklopedii wydawnictwa Optimus Pascal (Historia świata, Kosmos i wszechświat, Przyroda, Wielkie muzea Europy, Kronika XX Wieku). Wszystkie z nich bez problemu działają na wirtualnym Windowsie 98 przez program VMware Player. Jednak ostatnia z nich, ,Kronika XX Wieku’’, na wirtualnym Windowsie co prawda daje się zainstalować, ale po starcie zawsze wyświetla komunikat o treści widocznej na przesłanym w załączniku screenie.

 

W zależności od sposobu uruchamiania gry (z płyty, ikony na pulpicie itp.) ścieżka podawana w komunikacie jest różna, lecz problem zawsze sprowadza się do niemożności odtworzenia pliku .ani w ostatniej jej linijce, będącym sekwencją początkową programu. Co ciekawe testowany na oryginalnym notebooku IBM ThinkPad z Windowsem 98 program odpala się bez zarzutów i problemów z wcześniej wspomnianą sekwencją.

 

Jeśli ktokolwiek byłby w stanie mi pomóc i wyjaśnić problem, będę niezmiernie wdzięczny, gdyż chciałbym korzystać z tego całkiem solidnego jak na rok produkcji programu, również z nowszego laptopa, bez konieczności wykorzystywania starszego sprzętu.

post-283523-0-21204200-1442686766_thumb.

Brakuje załącznika.

Niedopatrzenie już naprawione, załącznik powinien pojawić się w poście.

Plik .ani może tu być wszystkim - od animowanego kursora od M$ po jakiś własnościowy plik O-P. Sprawdź dokładnie wymagania tej kroniki i instaluj dokładnie takie same lub niewiele nowsze biblioteki - możliwe że wsparcie jakiś formatów zostało porzucone w nowszych wersjach,

Jak pisałem wcześniej - plik .ani jest w tym wypadku animowaną sekwencją początkową programu (czyli tymże własnościowym plikiem Optimusa), bez której najwyraźniej ten nie może się w pełni uruchomić. Wymagania programu sprawdzałem kilka razy i wg. nich mój laptop powinien idealnie nadawać się do jego uruchomienia (jako, że bez problemu działają na nim inne, podobnie skontruowane encyklopedie od Optimus Pascal).