Instalacja Fedory 12 - błąd podczas inicjowania dysku

Witam serdecznie, chcę zainstalować na laptopie Fedorę 12 jako drugi system (obok XP). Po uruchomieniu instalatora i wybraniu języka dostaję komunikat:

Błąd podczas przetwarzania dysku:


/dev/sda

6142 MB

ATA VBOX HARDDISK


To urządzenie musi zostać ponownie zainicjowane.


PONOWNE ZAINICJOWANIE SPOWODUJE UTRATĘ WSZYSTKICH DANYCH.


Device details:

pci-0000:00:01.1-scsi-0:0:0:0

Taka sama sytuacja przy instalacji w VirtualBox’ie. Linuks jest mi bardzo potrzebny. Jak sprawdzić, czy wszystko w porządku z ustawieniami mojego dysku? Dzięki za odpowiedź!

Ale Ty to instalujesz na dysky fizycznym czy wirtualnym? Kiedyś miałem podobny problem ale nie pamiętam czy to dokładnie to samo ale chodziło o to, że systemowi brakowało partycji dla katalogu /boot (choć nie wiem po co kazał sobie wydzielać partycję dla /boot). Napisz jaki układ partycji tworzysz dla Fedory.

Pozdrawiam!

Ten błąd jest spisany dokładnie z instalacji wirtualnej. Po wybraniu opcji “zainicjuj ponownie” fedora normalnie się instaluje na wydzielonej części dysku (zamontowana w Deamonie), a instalator po zakończeniu informuje o pomyślnym procesie instalacji. Po wybraniu uruchom ponownie[/] włącza się instalator. Tak jakby systemy nie było. Po wybraniu booting from local drive :

INT18: BOOT FAILURE.

Wirtualną partycję dzieliłem na 4: /boot , / , /home, swap; oraz na 3: / , /home, swap. W każdym przypadku to samo. W przypadku Fedory 10 komunikat zawiera więcej szczegółów:

Tablica partycji na urządzeniu sda (ATA BOX HARDDISK 5114 MB) nie jest czytelna.


Aby utworzyć nowe partycję, należy ją zainicjować, co spowoduje utratę wszystkich danych na tym dysku.


Operacja ta zastępuje wszystkie wcześniejsze decyzje dotyczące tego, które dyski mają zostać zignorowane.


Czy chcesz zainicjować ten dysk usuwając WSZYSTKIE DANE?

I tu pytanie - WSZYSTKIE tzn dane tylko z partycji?

Po próbie instalacji Fedory 10 również nie ma efektu - system został pomyślnie zainstalowany, ale nie chce się uruchomić - nie ma boota…

Dawno się tu nic nie działo, próbowałem z Debianem 5.04 w VirtualBox’ie - instalacja przebiegła pomyślnie i system działa jak powinien. Prawdopodobnie w przypadku Fedory chodziło o GRUB’a - pytał o niego instalator. Teraz pytanie, czy wydzielając partycję dla Debiana i podczas instalacji potwierdzając umieszczenie GRUB’a na dysku, będę po włączeniu laptopa pytany o wybór systemu, czy automatycznie włączy się linuks?

I najważniejsze - jak doinstalować GRUB’A do Fedory? Dzięki!