Instalacja Firefox 4 Beta w Linux Ubuntu


(Jerzy23k) #1

Witam. Chodzi o to, że... nie umiem zainstalować tej wersji Firefox w Linux. Jak sciągam z oficjalnej strony Mozilli, to ściąga jakieś foldery i co mi po nich, jak ja umiem tylko pakiety *.deb. :lol: Próbowałem znaleźć rozwiązanie, ale coś mi nie szło. Dzięki z góry.


(marcin82) #2

Wersje ze strony Mozilli to gotowe skompilowane wersje programów. Nie ma potrzeby instalowania takiej wersji do katalogów systemowych. Wystarczy, że rozpakujesz *.tar.gz w /home i poszukasz tam pliku wykonywalnego *.bin. Możesz na wszelki wypadek skopiować katalog profilu w odpowiednie miejsce do katalogu gdzie rozpakowałeś ściągniętą wersję. Potem utwórz skrót na Pulpicie do nowej wersji i tyle.


(dragonn) #3

Albo poszukaj sobie repo na launchpad, na pewno jest jakieś z fx 4


(etam) #4

Prawie masz rację. W środku będzie plik "firefox.bin", ale jego nie należy uruchamiać. Jest plik "firefox", który jest skryptem i jego należy uruchamiać.


(marcin82) #5

@etam

Racja.


(Tormiasz) #6

W terminalu wpisujesz (po 1 linijce):

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-daily/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install firefox-4.0

Link do repozytorium: https://launchpad.net/~ubuntu-mozilla-d ... rchive/ppa


(Jerzy23k) #7

Wiecie, nikt z was mi niestety nie podał całkowitego rozwiązania, ale za to sam do tego doszedłem. Nie należało uruchomić pliku firefox-bin, a samo firefox w katalogu głównym (tym pobranym z oficialnej strony Mozilla). A miejsce, w którym się rozpakowywuje nie ma wcale znaczenia. :lol:


(Tormiasz) #8

Moje rozwiązanie daje ci możliwość uruchomienie programu z menu.


(Jerzy23k) #9

Tormiasz , wiem, że w terminalu jest zawsze szybciej, ale albo nie spróbowałem bo instalowałem aktualizacje i zapomniałem, albo mi normalnie nie zadziałało. Ja mam takiego pecha, że mi terminal nawala. :lol:


(Tormiasz) #10

No to spróbuj mojego sposobu jeszcze raz. Jeżeli będą jakieś błędy, wstaw całą zawartość terminala i spróbujemy coś zaradzić.