Instalacja Firefoxa na linuxie

Witam jak zainstalować firefoxa dla mandrake 10.0 który ma rozszerzenie tar.gz ?? Sciągnełem go ze strony głównej firefoxa ale dalej nie wiem co mam robić żeby zainstalować go i żeby oczywiście działał. Prosiłbym o wskazówki które łatwo mogę zrozumieć. Pozdrawiam

to mandrake jeszcze istnieje? po co bawisz sie w taki stary os, chyba ze chodzi ci o mandrive.

co do twojego pytania tu masz odpowiedz - http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=2&show=16, wystarczylo poszukac. Mi to zajelo 20 sek.

teraz chyba kazda dystrybucja ma fabrycznie firefox, polecam byc na czase :slight_smile:

no dobrze to wiem ale jak np. mam plik w formacie tar.gz na pulpicie to gdzie i jak mam uruchomić konsolę?? Z tym mam największy problem bo nie wiem jak ją uruchomić w katalogu w którym chcę (a propo w jakim katalogu właśnie najlepiej instalować i rozpakowywać programy??)

Pozdrawiam

PS Tam mam dalej mandrake 10.0

Don Romano , Google -> linux+podstawy.

A konsole odpalasz sobie jak chcesz i przechodzisz do katalogu w którym masz program do zainstalowania. Jak? Popatrz do pierwszej linijki w tym poście.

to ja ci proponuje ten plik *.tar.gz skopiować do katalogu domoweg, rozpakuj go, zapamiętaj nazwę, wejdz do tego katalogu i tam masz skrypt firefox czy jakoś tak, sam ci wystartuje niepotrzebna konsola