Instalacja Firefoxa na linuxie


(Ace Ventura) #1

Witam jak zainstalować firefoxa dla mandrake 10.0 który ma rozszerzenie tar.gz ?? Sciągnełem go ze strony głównej firefoxa ale dalej nie wiem co mam robić żeby zainstalować go i żeby oczywiście działał. Prosiłbym o wskazówki które łatwo mogę zrozumieć. Pozdrawiam


(Init3) #2

to mandrake jeszcze istnieje? po co bawisz sie w taki stary os, chyba ze chodzi ci o mandrive.

co do twojego pytania tu masz odpowiedz - http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=2&show=16, wystarczylo poszukac. Mi to zajelo 20 sek.

teraz chyba kazda dystrybucja ma fabrycznie firefox, polecam byc na czase :slight_smile:


(Ace Ventura) #3

no dobrze to wiem ale jak np. mam plik w formacie tar.gz na pulpicie to gdzie i jak mam uruchomić konsolę?? Z tym mam największy problem bo nie wiem jak ją uruchomić w katalogu w którym chcę (a propo w jakim katalogu właśnie najlepiej instalować i rozpakowywać programy??)

Pozdrawiam

PS Tam mam dalej mandrake 10.0


#4

Don Romano , Google -> linux+podstawy.

A konsole odpalasz sobie jak chcesz i przechodzisz do katalogu w którym masz program do zainstalowania. Jak? Popatrz do pierwszej linijki w tym poście.


(Andriusza1) #5

to ja ci proponuje ten plik *.tar.gz skopiować do katalogu domoweg, rozpakuj go, zapamiętaj nazwę, wejdz do tego katalogu i tam masz skrypt firefox czy jakoś tak, sam ci wystartuje niepotrzebna konsola