Instalacja flash player

Jak sięinstaluje flash playera w Ubuntu. Wyskakuje mi błąd coś tam 64 can`t

jest napisane w przewodniku do ubuntu. Znów kolejny twój temat z wydumanym na siłę problemem? :roll: RTFM!

Przecudowny opis problemu “coś tam 64 can’t” :evil:

No ale od czego jest dedukcja… w podpisie widnieje, że masz procesor 64-bitowy, podałeś, że w komunikacie pisze 64 (w ogóle po co to podawałeś, wystarczyło “coś tam” przecież takie informacje są zupełnie niepotrzebne do rozwiązania problemu), a więc mogę postawić hipotezę, że masz zainstalowane 64-bitowe Ubuntu. Praktycznie wszystkie informacje potrzebne do instalacji i konfiguracji 64-bitowego Ubuntu masz tutaj: http://jakilinux.org/linux/ubuntu/kubun … ie-64-bit/

PS. Dla niekumatych, to w nawiasie to ironia, no uwielbiam posty typu: "nie działa, wyskakuje jakiś błąd, pomużcie’. Ludzie jak chcecie, żeby wam pomóc to wykażcie też trochę zainteresowania, a nie oczekujcie, że ktoś poda wam rozwiązania do ręki.

Nie zainstalujesz tego tak, już od dawna opis zawarty w przewodniku nie działa.

O to opis instalacji :

  • Wybierasz instalację ręczną (manual)

  • Ściągasz plik z flashem i go rozpakowujesz w folderze /home/user/.mozilla ,gdzie tworzysz folder “plugins”

  • Przenosisz tam pliki: flashplayer.xpt i libflashplayer.

Jak coś można jescze zrobić to w terminalu :

bartekvip@bartek:~$ sudo cp liblashplayer.so /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so

cp: nie można wykonać stat na `liblashplayer.so': Nie ma takiego pliku ani katalogu

bartekvip@bartek:~$ sudo cp flashplayer.xpt /usr/lib/mozilla/plugins/flashplayer.xptsudo cp liblashplayer.so /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so

cp: cel `/usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so' nie jest katalogiem

bartekvip@bartek:~$ sudo cp liblashplayer.so /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so

cp: nie można wykonać stat na `liblashplayer.so': Nie ma takiego pliku ani katalogu

bartekvip@bartek:~$ sudo cp libflashplayer.so /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so

cp: nie można wykonać stat na `libflashplayer.so': Nie ma takiego pliku ani katalogu

bartekvip@bartek:~$

To mi się wyśfietla

Przecież napisałem jak zrobić to bez używania komend, nad którymi trzeba trochę pomyśleć. A komendy są jak komuś wygodniej :? Z resztą jak może ci coś skopiować jak nie podałeś lokalizacji tych plików.

Jak coś to będzie:

Podobnie dla drugiego, ale po co czytać skoro ktoś ci napisze, zrób to lepiej pierwszym sposobem :roll:

Zrobiłem tak jak napisałeś i nie działa. Biblioteki są na miejscu i nic

Uruchom ponownie przeglądarke, musisz działać bo jest to nawet opisanie na Forum Ubuntu, i działa wszystkim.

Moje nie dopatrzenie drugi plik do skopiowania nazywa się libflashplayer.so , zapomniałem napisać końcówki, przekopiuj i uruchom ponowanie przeglądarke.

Dobra zobacze. Powiedz mi jak mam usunąć dowiązanie. Moja mała siorka zrzutekranuco6.th.png

Dokładnie jakich ikon , chcesz się pozbyć ?

Wszystkie montowane urządzenia, pokazują swoja ikonkę.

Jeżeli chcesz się pozbyć ikon dysków to :

Aplikacje -> Narzędzia systemowe -> Edytor konfiguracji -> Następnie rozwijasz Apps -> Nautilus i w Desktop

Tam już odznaczasz co dusza zapragnie.