Instalacja Fluxbox w Debianie - błędy

Witam, zainstalowałam Debiana Netinstall (150 MB), teraz chcę fluxboxa

daję komendy spod roota według tego poradnika

apt-get install x-window-system-core

apt-get install fluxbox

exec startfluxbox

instalacji przebiega prawidłowo ale po ostatniej komendzie mam błąd:

Błąd: Couldn’t connect to XServer

Szukałam w Google i stosownej odpowiedzi nie znalazłam

Proszę o pomoc

Ola :slight_smile:

Dziękuę

Na pewno wszystko poprawnie konfigurujesz ?

Zobacz jeszcze to:

http://forum.fluxboxpl.org/viewtopic.php?id=599

Proponuję to

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=819

i to

http://kaka.ovh.org/poradnik-debiana/install_debian.php

spokojnie przeczytać, wynotować najważniejsze rzeczy i do dzieła.

Pozdrawiam

Bo musisz zainstalować jeszcze Xorg aby Xserver wystartował:

apt-get install xorg

Zainstalują się przy okazji fonty i po tym Xserver i Fluxbox już ruszy. Dodaj sobie poniższy skrypt do .profile w twoim katalogu domowym, jeśli chcesz logować się w konsoli i automatycznie po zalogowaniu startować Xserver:

if [-z "$DISPLAY"] && [$(tty) == /dev/tty1]; then 

   startx

fi

Lub możesz zainstalować graficzny menedżer logowania, np. Slim, Gdm lub inny:

apt-get install slim

Pozdrawiam!

Robię wg poradnika dla początkujących, niby dlaczego miałabym coś źle skonfigurować, coś źle wpisać…

Ewentualnie spróbuj jeszcze wygenerować xorg.conf:

Xorg -configure

mv -v /root/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf

Pozdrawiam!

Po komendzie:

wyskoczyła informacja że xorg jest już zainstalowany w najnowszej wersji

Wpisałam więc:

zawiesiło się, zrestartowałam i działa

Dziękuję roobal i pozdrawiam

czytaj ze zrozumieniem a nie wklepuj na pałe… w tym poradniku który podałaś wszystko jest.

kto ci kazał w konsoli wpisywać exec startfluxbox ??

Czytaj co tam jest napisane.

Plichu, odnośnie Fluxboksa jest tam napisane, że mogę zainstalować różne środowiska graficzne, m.in. Fluxbox - jest szybki

Poradnik jest bardzo dobry, czytałam go rok temu

ponawiam pytanie. Kto ci kazał w konsoli wpisywać exec startfluxbox?

Masz jak wół napisane:

A fluxbox to nie środowisko graficzne tylko manager okien.

apt-get install xserver-xorg

i

Plichu, w poradniku było napisane, a link do niego w moim pierwszym poście

Napisane było

To run Fluxbox from the commandline login, setup the .xinitrc file in your Home directory and insert the following line:

co w wolnym tłumaczeniu oznacza: by uruchomić fluxbox należy do pliku .xinitrc znajdującego sie w twoim katalogu domowym dodac nastepujaca linie: exec startfluxbox

Jeżeli masz problem ze zrozumieniem prostego poradnika to odpuść sobie zarówno debiana jak i fluxboksa bo one są dla ludzi zorientowanych na własne potrzeby i znajacy choc troche temat.

Pozdrawiam

Oprócz xserver-xorg jest potrzebny jeszcze xorg, który instaluje fonty, bez niego po wydaniu startx dostaniesz tylko informację, że: startx command not found. Ostatnio zapomniałem zainstalować własnie xorg i otrzymałem takie info :slight_smile:

EDIT:

Teraz wiem, wtedy nie wiedziałem :arrow: żeby nie nabijać postów offtopami to piszę to w tym poście :slight_smile:

Pozdrawiam!

PS. @Plichu ale po co te nerwy? Ja używam Linuksa już prawie trzy lata, czytam czasami najróżniejsze poradniki i też czasami od razu nie jarzę co do mnie piszą albo zrozumiem coś na opak i nie rób już siebie takiego znawcy Linuksa. Ludziom, którzy pierwszy raz widzą Windowsa i zapytają jak zainstalować coś w Windows to co im powiesz? “Nie potrafisz zainstalować programu w Windowsie to daj sobie spokój z komputerami”? Weź głęboki wdech i zamiast udawać mądrego, podziel się lepiej wiedzą jaką posiadasz. Ja za guru Linuksa się nie uważam i jeśli potrafię komuś pomóc to dzielę się wiedzą i jeśli ktoś zrobił błąd to staram się go naprowadzić na dobry tor ale ja sam bezbłędny również nie jestem. Nie zniechęcaj ludzi do czegoś co chcą chociaż spróbować, nie podcinaj innym skrzydeł, to tak na przyszłość :slight_smile:

Tylko podałeś wcześniej komendę do instalacji xorg i ona ma już zainstalowany.

Plichu, roobal pomógł mi już, nie wiem o co ci chodzi, zobacz, napisał jednego posta i po problemie, a ty 5 napisałeś i jeszcze mówisz, że Debian nie dla mnie.

skoro uważasz że

znaczy tyle co wpisać w konsoli exec startfluxbox to zgadza sie. Dalej uważam ze debian nie jest dla Ciebie.

Pozdrawiam

EOT