Instalacja FreeBsd/Virtualbox na debianie(środowisko graficzne lub konsola)

(Rapiess) #1

Witam, chciałbym postawić serwer metin2 na microhost.pl, tylko, że tam nie ma opcji free bsd i mam pytanie, jak zainstalować free bsd na debianie lub jak zainstalować virtual box---> free bsd na debianie, chyba, że da się poprzez środowisko graficzne, to poproszę instrukcję, jak "uaktywnić" to środowisko graficzne i zainstalować Free BSD.

(nintyfan) #2

Domyślam się, że na microhost.pl masz powłokę(popularnie shell-a). W takim razie raczej nie zainstalujesz tam Virtualboksa. Może uda Ci się odpalić VirtualBoksa, jeśli korzystają z KVM lub innej technologii wykorzystującej wsparcie sprzętowe dla wirtualizacji, ale taki pewien bym nie był.

Masz dostęp do root-a? Możesz wykonać reboot?

(Rapiess) #3

Tak, mam dostęp w konsoli i środowisku graficznym.

(roobal) #4

Jeśli to VPS w oparciu o OpenVZ lub LXC, to musisz zainwestować w VPS oparty na Xen, KVM lub inny. O ile uruchomisz VirtualBoksa, to bedzie to działać tragicznie. Wirtualizacja na VPS, szczególnie drugiego typu, to raczej słaby pomysł. Serwer gry musi koniecznie działać na FreeBSD?

(Rapiess) #5

Ja bym chętnie chciał na Debianie lub innym systemie, ale raczej się nie da :confused:

(roobal) #6

No to zainwestuj w serwer dedykowany. Na nim sobie postawisz Xen lub KVM i możesz do tego użyć Debiana. Tylko jaki sens jest wirtualizować FreeBSD na Debianie tylko dla gry.