Instalacja FreeBsd/Virtualbox na debianie(środowisko graficzne lub konsola)

Witam, chciałbym postawić serwer metin2 na microhost.pl, tylko, że tam nie ma opcji free bsd i mam pytanie, jak zainstalować free bsd na debianie lub jak zainstalować virtual box—> free bsd na debianie, chyba, że da się poprzez środowisko graficzne, to poproszę instrukcję, jak “uaktywnić” to środowisko graficzne i zainstalować Free BSD.

Domyślam się, że na microhost.pl masz powłokę(popularnie shell-a). W takim razie raczej nie zainstalujesz tam Virtualboksa. Może uda Ci się odpalić VirtualBoksa, jeśli korzystają z KVM lub innej technologii wykorzystującej wsparcie sprzętowe dla wirtualizacji, ale taki pewien bym nie był.

Masz dostęp do root-a? Możesz wykonać reboot?

Tak, mam dostęp w konsoli i środowisku graficznym.

Jeśli to VPS w oparciu o OpenVZ lub LXC, to musisz zainwestować w VPS oparty na Xen, KVM lub inny. O ile uruchomisz VirtualBoksa, to bedzie to działać tragicznie. Wirtualizacja na VPS, szczególnie drugiego typu, to raczej słaby pomysł. Serwer gry musi koniecznie działać na FreeBSD?

Ja bym chętnie chciał na Debianie lub innym systemie, ale raczej się nie da :confused:

No to zainwestuj w serwer dedykowany. Na nim sobie postawisz Xen lub KVM i możesz do tego użyć Debiana. Tylko jaki sens jest wirtualizować FreeBSD na Debianie tylko dla gry.