Instalacja gadżetów

(Igor Muryjas) #1

Czy ktoś może podpowiedzieć mi jak można zainstalować gadżety z tej strony: http://www.microsoft.com/poland/windows/products/windowsvista/gadget.mspx

(errata72) #2

Klikasz w pobierz gadżet i on instaluje się na pasku bocznym [sidebar], gotowy do użycia

(greh) #3

Niekoniecznie musi być gotowy do użycia na sidebar'ze po instalacji. Czasem trzeba wejść w opcje sidebar'a i wybrać dodaj gadżet, po czym przeciągnąć go na sidebar.

(Igor Muryjas) #4

Pytanie nr 2.

Czy ktoś z odpowiadających próbował pobrać i zainstalowac choć jeden z tych dodatków?

Sęk w tym, że to są archiwa zip, których Vista nie rozpoznaje jako gadżetów. Wewnątrz równiez nie mogę znaleźć żadnego instalatora...

Ponawiam więc pytanie!

PS. Proponuję ściągnąć choć jeden... może ja czegoś nie rozumiem...

(Szewcu Dom) #5

Po pobraniu wypakuj zawartość do folderu o identycznej nazwie co pobierany gadget. Następnie zmień nazwę folderu przez dodanie frazy .Gadget np. "Pajacyk.Gadget" - pamiętaj o wielkiej literze "G". Po tej opercji cały folder ze zmienioną nazwą przenosimy do folderu

C:\Program Files\Windows Sidebar\Gadgets. Teraz wystarczy nacisnąć "+" na pasku bocznym sidebara i uruchomić gadget z okna w którym się wyświetla.

Pozdrawiam