Instalacja GNUgadu na Ubuntu (v5.04)

(Dodatkowy) #1

http://www.gnugadu.org/index.php?wiki=Ubuntu --> na tej stronie jest pakiet GNUgadu dla Ubuntu, ściągam go i co dalej? Jak go zainstalować? Jeśli ktoś wie prosze o opis instalacji (wszystkie polecenia, które musze wpisać w terminalu), konkretnie na przykładzie tego programu.

(adam9870) #2

Przecież na stronie do której podałeś linka masz dokładny opis jak to zainstalować... :roll:

(Marcintt Pl) #3

Ale tam masz opis, ściągasz i dwa razy klikasz na plik, Robisz zainstaluj i gotowe. Bez filozofii.

(Dodatkowy) #4

Opis instalacji jest, tyle tylko, że tam trzeba otworzyć plik za pomocą Instalatora pakietów GDebi, a chyba nie mam takiego instalatora.

(Marcintt Pl) #5

Zrób

sudo dpkg -i gg2_2.2.9-1_i386.deb

oczywiście w katalogu w którym masz plik.

A co się dzieje gdy klikasz na niego, czyli uruchamiasz??

(Antyspam424) #6

Instalator Gdebi pojawił się dopiero w Dapper Drake 6.06, a z tego co widzę wojciech2 ma stare Ubuntu 5.04. To jest wersja ponad roczna, więc radziłbym Ci zaktualizować system, ponieważ obecne pakiety są tworzone "pod Dapper'a", ponadto aktualizacja wnosi wiele nowości i poprawek. Jak aktualizować system znajdziesz w dziale Faq na forum.ubuntu.pl lub nawet na tym forum.

Jeśli jednak chciałbyś zainstalować to

(Dodatkowy) #7

OK, dzięki za porady, ale i tak musiałem odinstalować Ubuntu, bo za wolno wszystko chodziło na moim sprzęcie.

(Antyspam424) #8

niepotrzebnie, mogłeś zamiast GNOME zainstalować coś lżejszego np. Xfce4 lub trochę zoptymalizować Ubuntu. Mam nadzieję, że to nie jest twój koniec przygody z linuksem :). Na przyszłość proponuję dystrybucję kompilowaną pod i486 lub więcej.

(Dodatkowy) #9

Nie mam zamiaru się poddawac.