Instalacja Grub

(kraksa2002) #1

Witam. Mam problem podczas instalacji KALI LINUX 2.0 . A mianowicie po koniec instalacji pojawia się komunikat :
Nie można zainstalowac Grub’a w dummy
Uruchomienie “grub install dummy” nie powiodło sie.
Błąd krytyczny

Kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić oczekuje na szybka pomoc z waszej strony.

Ręczne uruchamianie linuxa
(Aw@mo) #2

Może tu coś wyczytasz : https://forums.kali.org/showthread.php?35926-Executing-grub-install-dummy-failed

(kraksa2002) #4

Tylko mój angielski nie radzi sobie z tłumaczeniem tamtego forum. Z tego co udało mi się zrozumieć muszę ominąć instalacje gruba teraz a potem uruchomić system ręcznie tylko nie za bardzo wiem jak. Moglbys mi pomoc ?

(Aw@mo) #5

CytatMożesz pominąć instalację grub. Po zakończeniu instalacji uruchom i uruchom następujące polecenia:

sudo mount / dev / sda * / mnt
mount --bind / dev / mnt / dev
mount --bind / proc / mnt / proc
mount --bind / sys / mnt / sys
mount / dev / sda + / mnt / boot / efi
mount -o remount, rw / dev / sda + / mnt / boot / efi
mkdir / mnt / hostrun
mount --bind / run / mnt / hostrun
chroot / mnt
mkdir / run /
lvm mount --bind / hostrun / lvm / run / lvm
grub-install / dev / sda
update-grub
exit
umount / mnt / dev
umount / mnt / proc
umount / mnt / sys
umount / mnt / boot / efi
umount / mnt / hostrun
umount / mnt / run / lvm
umount / mnt

Zastąp * w sudo mount / dev / sda * / mnt nazwą twojego linuxowego systemu plików. Podobnie jak moje jest / dev / sda6
Zamień + w sudo mount / dev / sda + / mnt / boot / efi nazwą twojej partycji EFI. Mój jest / dev / sda1
Użyj fdisk -l aby wyświetlić listę wszystkich partycji.

(kraksa2002) #6

A gdzie znajdują się informacje jak nazywa się ten linuxowy system plikow oraz nazwa partycji EFI? Jestem totalnie zielony…

(freshmeat) #7

I zabierasz się za Kali? Może na początek spróbuj coś łatwiejszego. Jakieś *buntu, albo Minta.

(pocolog) #8

@freshmeat ale Mintem to się nie da hakować przecież głupku!

(freshmeat) #9

Eh, faktycznie, o tym nie pomyślałem. Mea culpa.

(kraksa2002) #11

i nie nie chciałem cie obrazić po prostu nie wyzywaj od razu… Potrzebuje tylko odzyskać hasło do mojego Wi-Fi… A wirtualne maszyny nie wytrzymują i nie dają rady takim zadania .

(pocolog) #12

Kali można uruchomić w trybie Live i jest to domyślny sposób uruchamiania takich dystrybucji. Poza tym atak na router możesz wykonać z każdej dystrybucji nie tylko Kali :wink:

Już nie wspomnę nawet o tym, że szybciej zresetujesz router i skonfigurujesz ponownie. Niż nauczysz się korzystać z narzędzi linuksowych :wink:

(freshmeat) #13

Gdzie, kiedy kogoś wyzwałem? A tak zupełnie poważnie, jeżeli nie potrafisz odpalić systemu, to śmiem wątpić w to, że za jego pomocą odzyskasz hasło.

(kraksa2002) #14

Moglbys mi powiedzieć jak uruchomić ręcznie system po instalacji ?

tak wiem ze szybciej zresetuje router ale mam plan nauczyć się korzystać z linuax i sprawdzić swoj router pod względem bezpieczeństwa.

(kraksa2002) #15

przepraszam nie do ciebie bylo to oznaczenie miało byc do uzytkownika który wyzwał ciebie…

(pocolog) #16

Przecież ci piszę żebyś się nie męczył z instalacją tego systemu na dysku, bo jest to bezsensowne tylko uruchomił w trybie Live. Jak cię ojciec sąsiadki przyłapie z kali na dysku to dostaniesz lanie, a tak to pendrive do szuflady i dowodów nie ma :laughing:

(kraksa2002) #17

Jest problem bo musiał bym od nowa instalować Windowsa bo sformatowalem dysk po linuxa… Zamierzalem go używać częściej niż na jednorazowe “ataki” XD… Sasiadka ma 80 lat xdd

(pocolog) #18

To wypal go sobie na płytę/pendrive i za każdym razem gdy będziesz potrzebował to uruchomisz z płyty prawie tak jak z dysku twardego. Do wszystkich narzędzie będziesz miał dostęp.

(krystian3w) #19

https://www.dobreprogramy.pl/Ofensywne-bezpieczenstwo-WiFi,Seria,200.html

(pocolog) #20

Twórz kolejnych pseudo hakerów. Niech świat płonie :laughing: