Instalacja GRUB2/BURG bez instalacji Linuksa

Uprzedzając pierwsze pytanie po przeczytaniu tytułu tematu, czyli: “po co?”. Po to żeby móc bootować obrazy z dysku twardego. E13.gif

Tak wyglądają u mnie parycje:

sda1 windowsowy bootloader

sda2 windows 7

sda3 miejsce na /grub2burg

 

Więc wymyśliłem, że w 40-custom wpiszę sobie tak:

!/bin/sh
exec tail -n +3 $0
menuentry "Recovery" {
    configfile (hd0,3)/boot/recovery.cfg
}

A w nim m.in:

menuentry "Parted Magic (2014-01-04)" {
    # insmod part_gpt
    set isofile="/pm.iso"
    loopback loop (hd0,3)$isofile
    linux (loop)/pmagic/bzImage iso_filename=$isofile edd=off load_ramdisk=1 prompt_ramdisk=0 ro vga=normal loglevel=9 max_loop=256 vmalloc=512MiB
    initrd (loop)/pmagic/initrd.img

}

A owy konfig i obraz położę na sda3 z EXT4. Uprzedzając kolejne pytanie: po to osobno ten cfg, aby przy każdej edycji np. dołożeniu kolejnego obrazu, nie rekompilować bootloadera…

Jeśli masz BIOS to ja bym radził zainstalować syslinux - nadaje się dużo bardziej do “ręcznej” konfiguracji niż GRUB i jego pochodne.

Prawda, ale zależy mi na graficznym bootloaderze, który nie wygląda jak czasy króla Ćwieczka. :wink: Stąd BURG - tylko no właśnie, nie wiem jak mu podpiąć w ten spoób skóry, a instalować Linuksa tylko po to by łatwo skonfigurować bootloader i go potem wyrzucić to trochę bez sensu.

 

Coś mi się wydaje, że brakuje mi tutaj wiedzy z tym bindowaniem.

Do Gruba potrzebna Ci będzie partycja z plikiem konfiguracyjnym.

To oczywiste, wszystko jest w pierwszym poście. :stuck_out_tongue: Mój problem to w przypadku GRUB2 niemożnośc jego instalacji z powodu braku podpięcia czegoś (o właśnie, zapomniałem w pierwszym poście jeszcze napisać że przed instalacją trzeba sie podpiąć chroot pod zamontowaną sda3), a w przypadku BURG niemożność dodania skórek na czym mi najbardziej zależy.

Problem rozwiązany. Okazało się, że nie przekopiował skryptów i czcionek, a burg.cfg byl niekompletny, trzeba uzupełnić ręcznie i wszystko działa. Trochę to taka dzierganina, ale nie potrafię dojść dlaczego sam tego nie zrobił.

Temat można zamknąć, a nawet wyrzucić. Opiszę wszystko na blogu w lipcu. :slight_smile: