Instalacja gry - odmowa dostępu do pliku dll w folderze appdata

Witam,
Mam taka sytuacje zainstalowałem gre the godfather na Windows 7. Chciałem ja spolszczyć wiec podmieniłem kilka plików w katalogach gry. Okazało się ze nie dość ze się nie spolszczyła to gra się popsuła. W każdym razie odinstalowałem ja jakimś lepszym deinstalatorem. Przy próbie kolejnej instalacji wyskakuje błąd ze jest odmowa dostępu do pliku pomocniczego instalacji jakiegos dll. Dośle również screen. Jak można załatwić żebym mógł ponownie zainstalować gre ?

Uruchom instalator jako administrator.

Nie działa w ten sposób

Przejmij katalog jako administator, sprawdź czy nigdzie nie jest zabroniony dostęp (ma być Pełna kontrola, aby było ok).

To pomogło, ale teraz jak włączam gre to włącza się filmik i miga ekran a potem jak dochodzi do menu to wraca do pulpitu. Za pierwszym razem jak gra działała to również ekran migał ale menu i gra normalnie się włączała. Może to sterowniki do karty ?

Może jakiś plik ze sterowników wywaliłeś
Podeślij nazwę jakiego dll brakuje…

Może to być directx 9 https://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html
Visual C++ https://github.com/abbodi1406/vcredist/releases

Jakieś inne własne pliki które gra dogrywa

Opcjonalne wyjście
Spróbuj zainstalować grę z uprawnieniami administratora.

P.S. Następnym razem zrób kopie zapasową to byś sobie przywrócił system do wcześniejszego stanu w pare minut, a nie teraz sponiewierał się po forach z płaczem.

PS. Jeśli nie chcesz pomagać po prostu nie pomagaj, nie życzę sobie takich tekstów.

Poniżej screen jaki wyskakuje, teoretycznie gre już mam zainstalowana. Ściągnąłem ten plik dll i wrzuciłem do tego konkretnego folderu w appdata ale nadal wychodzi do pulpitu.

Obraz

A poniżej komunikat jaki pojawia się jak wychodzi z gry do pulpitu

Mam pomysł, usuń grę przez Revo Uninstaller i zainstaluj ją ponownie, po jej odinstalowaniu w tym programie zaznacz sposób usuwania na zaawansowany. (najpierw pojawi się aplikacja dedykowana do gry (deinstalator)) potem wyczyść wszystkie pozostawione pliki i elementy rejestru (po wyłączeniu się deinstalatora).
Muszą być oryginalne biblioteki dll a nie pobierane z internetu.
Powinna też być opcja naprawy aplikacji w aplecie Panelu Sterowania (Programy i funkcje).
Spróbuj wybrać opcję naprawy jako pierwszą, jeśli nie pomoże to wtedy usuń aplikację za pomocą Revo Uninstaller.
Spróbuj też podłubać z uprawnieniami w katalogu appdata tak jak pisałem wcześniej.
Na przyszłość instalacja spolszczenia jest nie zgodna z umową licencyjną i będziesz musiał problem ścierpieć.

Zadziałało, tzn. okazało się ze zainstalowałem ponownie za pomocą innego pliku setup (autorun) i ruszyło. Dzięki wszystkim za pomocne rady! Pozdrawiam