Instalacja gry “The F.A. Premier League Manager 2002” na Windows 10 64bit

Witam Was,
Od dwóch dni próbuje zainstalować grę F.A Premier League Manager 2002. Próbowałem programów takich jak Virtual Machine(nie działa) z uruchomieniem Windowsa XP. VMvare zadziałało tj. gra się włącza ale w tym momencie spowalnia i nie da się nic zrobić. Komputer mam dość dobry bo I7 dwie karty graficzne itp. Bardzo proszę o pomoc w tym temacie… W załącznieu komunikat .

Windows 10 posiada zainstalowane tylko DirectX 12, który nie zastępuje starszych wersji.
Zainstaluj DirectX 9
https://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html

Zainstaluj sobie gdzieś na np. dysku “D” Windows 32-bitowy pod grę.

Albo może ruszy w dosbox.


Jestem zdania, że ta gra jest po prostu 16 bitowa - 64 bitowe systemy mają wycięte wsparcie;
a nie brak DLL DX9.

Rozumiem że mam zrobić partycje na dysk “d”? Windows XP? Niestety zainstalowanie DX 9 nic nie pomogło…

Ta gra na pewno nie ruszy w dosbox ponieważ wymaga DirectX 8.0


Aż nie chce mi się wierzyć, że 16-bitową grę wydano w 2001.

Ktoś może ma jakiś pomysł?

Sprawdź czy ma legalną dystrybucję cyfrową - może walnięta 18 letnia płyta CD…

Rozumiem że mam zrobić partycje na dysk “d”? Windows XP?

Jak nie z:

  • XP (np. jak nie chcesz potem naprawiać bootowania by wrócił Windows 10, męczyć się że sterownikami)
  • Windows 10 32 bitowy (np. nie widzi ci się taki klocek dla jednej gry - ok. 16 GiB)

to może GNU/Linux z np. “PlayOnLinux”.

Wtedy z poziomu Windows 10 tylko wydziel przestrzeń pod Linuksową partycję.

Może sam instalator nie doczekał się przepisania na 32 bitowy tak szybko… = może gra da się wypakować 7-zip lub wyciągnij pliki gry z maszyny Wirtualnej jak tam pomyślnie wykonała się instalacja (potem opcjonalnie wpisy rejestru).