Instalacja Home Edition i pliki *.inf

(Dagger557) #1

Witam mam problem z formatowaniem komputera:( Wkładam płytke z Home Edition do cd-romu, w biosie ustawiam zeby bootowal najpierw z cd i resetuje sie wszystko i normalnie pokazuje sie napis “Instalator sprawdza konfiguracje sprzętową komputera” i gdy napis znika pojawia sie czary ekran i nic:/ godzine czekałem, wyczytałem gdzies ze musze miec sterowniki sata (mam dysk SATA) wiec sciaglem ze strony ASUSA chipsety sata dla mojej plyty glownej “ASUS M2N DH” i zainstalowalem nLite. I gdy nLite prosi mnie o sterowniki w formacie *.inf to nie mam ich w tym folderze :frowning: w folderze ze sterami mam tylko:

AsusSetup.exe

MakeDisk.exe

AsusSetup.ini

i języki w ini.

French , German , Schinese , Japanese , English i TChinese

Prosze o szybka pomoc

Gdy w biosie wylaczylem SATE to instalacja sie wlaczyla ale do momentu kiedy musial wykryc dysk :frowning: a nie wykryl go bo dalem SATA Devices : disabled

(Klossj23) #2

Głowy nie daję, ale aplikacja MakeDisk.exe powinna przygotować dyskietkę (wcześniej włóż jakąś czystą do napędu) ze sterownikami do kontrolera RAID. Potem jej użyj w trakcie instalacji sytemu lub weź z niej sterowniki. Wygooglowałem jeszcze ten temat:

http://www.cpusolutions.com/html/TechCenter/sata.htm

http://www.msfn.org/board/Integration-o … l&p=356029

http://forums.nvidia.com/lofiversion/in … 18189.html

Myślę, że będzie przydatny.

(Dagger557) #3

W tym rzecz ze ja nie mam stacji dyskietek i musze zintegrowac te stery z instalka windowsa ale te stery majabyc w .inf a ja mam w exe :frowning:

(Klossj23) #4

Chm…no nie wiem…to może przeczytaj informacje spod wszystkich trzech linków jakie podałem.