Instalacja HP LaserJet 3150?

Witam

Mam problem z zainstalowaniem drukarki HP LaserJet 3150 nie mogę zmusić visty do współpracy.

Próbuje znaleźć w internecie sterowniki dla visty ale bez skutecznie… nic nie działa.

Jakieś pomysły?

Problem poruszany przez wielu,przejrzałem zagraniczne fora,nigdzie nie ma oryginalnych sterowników do tej drukarki,HP jej nie wspiera,widziałem dwie solucje,jedna polegała na kombinacji ze sterownikami od XP,jeżeli chcesz to mogę potem podlinkować,w języku angielskim,ewentualnie przetłumaczone przez Google.Druga solucja wymaga niestety drugiego kompa z zainstalowanym XP,polega ona na udostępnieniu drukarki przez ten komputer w sieci.

Ta solucja ze sterami od XP nie wszystkim działała,choć byli tacy,którzy byli zadowoleni,nie wiem od czego zależy powodzenie bądź jego brak w tym wypadku.

Oficjalne zalecenia HP to:

1:zmień system na XP.

2:zmień drukarkę na nowszą.

Żarty się ich trzymają.

Wystarczy wersja angielska :wink:

Za owy link byłbym wdzięczny.

Na początek przytaczam tekst samej solucji,choć jak się z nim zapoznasz to zobaczysz że dalsze problemy mogą występować,pomimo powodzenia instalacji sterowników z XP :

Tutaj podaję link do źródła,które obrazuje skalę problemu: Klik.

Znalazłem jeszcze stronę,na której podobno, jest sterownik działający pod Vistą:Klik.

Masz jeszcze jedno wyjście,niestety wymaga posiadania XP,instalujesz je na VirtualBox,tam też instalujesz drukarkę,dokumenty,które stworzysz na Viście możesz zapisywać w katalogu współdzielonym z VB i przez niego drukować,trochę jednak trzeba się nakombinować.

Ja użyłem VirtualPC 2007 zainstalowałem tam Windows’a XP na którym drukarka działa bez problemu. Mój nowy problem to jak zmusić aby komputer wirtualny widział sie z rzeczywistym? Bo chce udostępnić drukarkę na wirtualnym komputerze i drukować z pod visty…

Myślę że musisz udostępnić tę drukarkę w sieci, niestety nie jestem w stanie podać gotowego “przepisu” jak to zrobić, jeszcze nie miałem okazji tego robić. Choć zastanawiam się czy jest to możliwe do wykonania spod maszyny wirtualnej, może uda mi się coś “wybingować” :smiley: . Jeżeli coś znajdę to dam jutro znać,dziś niestety już nie mam czasu.