Instalacja HP PSC 1510 bez kolorowego tuszu

Co zrobić, aby drukarka ignorowała brak kolorowego tuszu i drukowała wyłącznie w czarnym kolorze (sam tekst)?

Wiem, że jest to możliwe, bo wcześniej tak się dało. Z tym, że teraz zainstalowałem ją na innym komputerze (na starym przeinstalowałem system zmieniając go dodatkowo z XP na Ubuntu więc odpada sprawdzenie) i nie chce nic drukować, mimo że jest czarny tusz (nowy pojemnik, regenerowany i działa bo wydrukowała się jakaś strona po naciśnięciu na drukarce “Anuluj”+“Kolor”). Niestety żadnych dokumentów wydrukować nie mogę, miga ciągle kontrolka braku kolorowego tuszu, na starym komputerze mimo braku tego kolorowego atramentu dało się drukować. Może dlatego, że tusz kolorowy skończył się po zainstalowaniu i używaniu drukarki, a teraz nie ma go od momentu zainstalowania? Czy da się to jakoś ominąć?

zobacz “preferencje drukowania” > zakładka kolor/kolorowy > zaznacz “drukuj w skali szarości” i “użyj czarnego…”

To niestety nie rozwiązało problemu. Dodam, że Windows 7 sam zainstalował drukarkę. Może nowe sterowniki rozwiążą problem, chociaż np. skaner działa bez problemu. Ściągam, z oficjalnej strony strasznie wolno to idzie.