Instalacja hp3325 pod Vistą

witam wszystkich!

szukam pomocy. mam drukarkę hp deskjet 3325 i vistę 32-bit sterowniki niby pisze że zainstalowane ale jak w pliku klikam drukuj to nic się nie dzieje. urządzenie niby działa poprawnie. ale płytę mam do xp i nie mogę zainstalować oprogramowania ze strony hp ściąnęłam jakieś sterowniki alternatywne ale nic nie dają. co robić?? pomocy proszę…

Jakie sterowniki alternatywne zainstalowałeś ??

Z jakiej strony ??

Czy drukarka drukuje stronę testową ??

Stosowałeś się do opisu ??

Masz ustawioną ją jako domyślną ??

mam ją ustawioną jako domyślną i nic ale pisze że jest zainstalowana 3320 a nie 3325

W dniu 22.04.2008 , o godzinie 17:27 został dopisany post przez Pollinek87k

ze strony http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … 029&dlc=en (strona hp, dział drivery, i tam było click for vista)

mam płytę dołączoną przy zakupie drukarki ale nie mogę jej zainstalować bo pisze że to nie do visty więc podejrzewam że nie mam programu bo pisze że sterowniki są zainstalowane poprawnie

nie drukuje strony testowej bo tak jakby nie widzi drukarki nic się nie dzieje poprostu

a może wiecie na jakiej stronce moge ściągnąć coś co uruchomi moją staruszkę ? :slight_smile:

pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie

P. S. jestem dziewczyną :slight_smile: i kompletnie nie znam się na komputerach :confused:

[1] , [2]

Musisz zainstalować drukarkę/sterownik ręcznie (wg. [tego] opisu)

Podczas instalacji zignoruj wszelkie błędy “o niepodpisanych sterownikach”.

zainstalowałam tak jak mi poradziłeś ale nie było w liście 3325 i zainstalowałam 3500 ale nie rusza dalej i nie mam programu tego jak na płycie od producenta żebym mogła skalibrować ją i wogóle

ale dzięki mimo wszystko

Zerknij jeszcze na [TO], a w szczególności na updater.

Niestety “ręcznie” ciężko będzie znaleźć sterownik pod Vistę dla tego modelu. Prawdopodobnie nie wydano go w ogóle.

PS. Podłącz drukarkę za pomocą innego kabla i sprawdź czy i na tym kablu jest tak samo.

nie wiem co jest nie tak :confused:

nie mogłam tam znaleźć żadnego uploadera czy czegoś takiego próbowałam ściągnąć coś z tej strony którą mi podałeś, ale tam trzeba jakieś kody wpisywać nie wiem o co chodzi :confused: kompletnie się na tym nie znam i chyba bez serwisu się nie obejdzie :confused: może to z laptopem nie chodzi tylko ze stacjonarnym? mam asus X51R.

Chodziło mi o ten link [“Download Free Tool to get the most current version of HP DeskJet 3325 driver”] I tak nie ważne wersja free nie ma opcji aktualizacji sterowników, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi.

A tak przy okazji to czy w ogóle instalowany był SP1 na Twym systemie ??

SP1?? a co to takiego?

jak wcześniej mówiłam kompletnie nie znam się na komputerach i być może to kwestia jakiegoś drobiazgu z tym podłączeniem ale niestety nie potrafię…

spróbuję ten link kóry mi podałeś.rozumiem że mam to zainstalować i co dalej?

W dniu 24.04.2008 , o godzinie 13:32 został dopisany post przez Pollinek87k

wyskakuje mi okienko gdzie należy wpisać jakiś kod a potem na stronie która się włącza jest produkt do kupienia :confused:

mam nieaktualne:

karta sieciowa Realtek

kontrolery dźwięku, gier i wideo realtek

kontrolery IDE ata/atapi

modem motorola

przynajmniej tak wynika z tego, co mówi ten program :confused:

Niestety jak wcześniej pisałem, w wersji free nie można automatycznie zaktualizować sterowników, trzeba to zrobić ręcznie. Daj sobie spokój narazie z aktualizowaniem sterowników.

Musisz pobrać i zainstalować SP1 dla Visty ponieważ rozwiązuje on wiele problemów związanych z kompatybilnością sprzętu.

  1. Przed ściągnięciem SP1 sprawdź jaki jest twój system - 32bit czy 64bit

Najprościej PPM na mój komputer -> właściwości -> odczytaj pole “typ systemu” i pobierz odpowiednią wersję SP1

[sP1 dla 32bit]

[sP1 dla 64bit]

  1. Po ściągnięciu odpal instalator [instalacja SP1 - opis] , dobrze przed tym jest wyłączyć antyvirusa oraz inne programy monitorujące (antispyware, monitory hips (jeżeli masz comodo firewall to wyłącz defense+) itp)

  2. Podczas procesu instalacji komputer zrestartuje się o ile dobrze pamiętam dwa razy, poczekaj cierpliwie, zrób sobie kawkę bo to troszkę potrwa.

  3. Jeżeli nie było problemów z instalacją SP to pozostaje jedynie wgranie sterowników drukarki (postępuj wg. kreatora dodawania nowego sprzętu).

OK, to by było wszystko, tak w skrócie :wink:

ok spróbuję ale dopiero jak pojadę do domu bo tu mam orange free i tyle mb ściągałoby się tydzień :confused: chyba że pójdę do kafejki ale to też po week bo teraz jadę na wycieczkę więc jak już to zrobieto napiszę ci co i jak i czy się udało :slight_smile:

dziękuję za zainteresowanie bo inni już dawno by się rozmyślili :wink:

W dniu 05.05.2008 , o godzinie 18:39 został dopisany post przez Pollinek87k

nadal nic :frowning: może spróbuj mi krok po kroku opisac ta instalacje? cały problem w tym że nie mogę zainstalować tej płyty dołączonej do drukarki :frowning: czyli oprogramowanie drukarki

W dniu 05.05.2008 , o godzinie 20:12 został dopisany post przez Pollinek87k

udało się !!