Instalacja i aktualizacja Win8 do Win8.1 i do Win8.1Update

Kupiłem Win8 i zainstalowałem na kompie. Ponieważ pojawiła się aktualizacja Win8.1 więc ją zainstalowałem. I chciałem zainstalować również Win8.1Uptade, gdzie słowem kluczem jest “chciałem”. Dodam, że wszystkie aktualizacje były przeprowadzane na bieżąco. Efekt tego aktualizowania Update jest taki, że poprzez WindowsUpdate koputer zawieszał się, a “na piechotę” kończyło się komunikatem o niepowodzeniu aktualizacji i nie pomogły zabiegi z “Pomocy” Windows. Na dodatek rozwaliło mi komputer. Część programów  przestało prawidłowo działać i nawet drukarka się obraziła. I wcale mi się nie uśmiecha marnować wielu godzin na instalowanie po kolei wszystkich Windowsów 8 od początku, a po drodze wszystkich aktualizacji. Poradźcie coś jak zaoszczędzić czasu i nerwów i może ktoś ma jakiś przepis(instrukcję dla laika) jak zaoszczędzić sobie tych kłopotów, bo na Microsoft nie ma co liczyć gdyż ich polityka nie wiedzieć dlaczego ukierunkowana jest na robienie klientom pod górkę.

nie niestety windows 8.1 to niestety jest antyaktualizacja - czyli jest to gorsze niż to co masz na początku

 

co dokładnie nie działa ?

 

zrobiłeś już kilka restartów po instalacji win 8.1 ?

Kupiłem i zainstalowałem Win8. Po kilku miesiącach ukazała się Win8.1 i również zainstalowała się bez problemów, jak zresztą wszystkie aktualizacje po drodze. Ale gdy ukazała się Win8.1Update również chciałem miec wszystko na bieżąco. I to chyba okazło się błędem. Poprzez WidowsUpdate za każdym razem była zawiecha, a próbowałem ok. 5 restartów systemu. Natomiast ręcznie Win8.1Update najpierw sprawdzał system z powodzeniem(sukces!) i rozpoczął instalację, która kończyła się niepowodzeniem. Również robiłem kilka podejść i za każdym razem niepowodzenie. Pozamykałem wszystko i po kilku godzinach właczam komp i nagle niektóre programy zaczęły się dziwnie zachowywać-a to nie reagowały, a to zawieszały komputer. A wydrukowanie czegokolwiek z Worda kończyło się niczym. Zero reakcji, jakbym w ogóle nie miał drukarki. I krew mnie zalewa, że coś mnie podkusiło żeby być “na bieżąco”, ale z drugiej strony nigdy do tej pory nie miałem problemów z aktualizacjami wszystkich Windowsów(od XP po Win8.1).

przyznam z bólem że zainstalowałem dzisiaj aktualizacje update 8.1

 

ale jeszcze restarta nie robiłem

 

uznałem to za coś w rodzaju service packa i zainstalowałem po wcześnieszym przeczytaniu informacji na jakichśtam portalach że ma takie coś wyjść

 

jeżeli cokolwiek mi nie zadziała to zrobie tak, że mikrosoft nigdy w życiu nie zarobi ode mnie złamanego ćwierćgrosza ;D

Jeżeli już uruchomisz aktualizację Windows 8.1 a nawet update 1, skorzystaj z rady zawartej wtym linku. DZIAŁA!

 

http://di.com.pl/news/49402,0,Jak_korzystac_z_odzyskiwania_systemu_w_Windows_81_po_aktualizacji_przez_Sklep_Windows.html

Dzięki za podpowiedź. Ale do instalacje tego Update się nie przyda bo i tak zrobię obraz systemu z jakim błędem uniemożliwiającym instalacje Update. Ale i tak w akcie desperacji rozpocząłem instalowanie wszystkiego po kolei Win8>wszystkie poprawki i aktualizacje>Win8.1>wszystkie poprawki i aktualizacje>Win8.1Update. Po 8 godz. jestem na etapie poprawek do Win8. Im bliżej Update tym bardziej robię pod siebie. W tym Microsofcie są rzeczywiście geniusze, żeby do darmowej aktualizacji nie dać klucza.

A podpowiedź jak najbardziej się przyda jak będę po całej operacji(o ile się uda). Zdam relację.

Po 11 gdzinach!