Instalacja IE 7 i 8

(Paczynski) #1

Witam!

Zainstalowalem na nowo Windowsa XP, legalny i zaaktywowany, sciagniete SP (3 rowniez). Standardowo oczywiscie IE 6, i nie moge zaaktualizowac na 7 albo 8. Za kazdym razem jak go sciagam w aktualizacjach, mowi ze sie nie powiodlo, i musze restartowac. Link na temat rozwiazywania tego problemu i informacje w nim zawarte rowniez nie pomagaja. Podobno chodzi o cos z kontem administratora, ktore przeciez mam. Mial ktos taki problem i wie jak go rozwiazac??

Z gory dzieki!

Pzdr

(system) #2

Miałem też problem z zainstalowaniem IE7, więc najpierw zainstalowałem winde potem IE& a na końcu SP3. Inaczej jak próbowałem zawsze był problem z zainstalowaniem IE.

(jaru_r) #3

Spróbuj odinstalować SP3 i jeszcze raz zaktualizuj IE. Wczoraj miałem ten sam problem - IE7 dało się zainstalować na WinXP bez SP3.

(binet-xp) #4

Ja mam taki problem, ale niestety na razie go nie rozwiązałem. Instalacje IE 7 blokuje jakaś aktualizacja zawarta w SP3 i na razie nic nie pomaga. Wszystko co napisali w pliku o problemie nie pomogło. Chyba tylko pomoc techniczna może pomóc w tej kwestii. Mam Windows XP z zintegrowanym SP3 :frowning:

(Spandau) #5

Jeśli tak to problem może polegać na braku uprawnień do zapisu w kluczu rejestru

przeczytaj ten wątek viewtopic.php?f=13&t=272388&start=0

(Chillout) #6

IE8 jest testowa, IE7 możesz zawsze ręcznie zainstalować.

(Paczynski) #7

Dzieki wam. Niestety probowalem zainstalowac IE7 od razu po instalacji SP2. Bylo to samo. SP3 wlasnie dlatego zainstalowalem, bo myslalem, ze cos zmieni :wink: A instalowac system na nowo tylko po to, by byc moze sie IE7 zainstalowal, to bez przesady :smiley: I tak go tylko do aktualizacji i hotmaila uzywam..

pzdro

(Paczynski) #8

dzieki, nie wiedzialem, ze juz byl ten temat

pzdr

EDIT: @Spandaupol, dzieki wielkie, zrobilem co tam kazali i mam juz Siodemke:)

Przy okazji do tych ktory maja ten sam problem. Wejdzcie na linka i w ktoryms poscie z kolei jest napisane co zmienic w rejestrze. SP3 odinstalowywac nie trzeba.

Pozdro

(Abw1) #9

to ja wam pomoge ,,,, miałem ten sam problem,,,i znalazłem jak to zrobic,,,prosze wykonac jak w opisie a ie7 bedzie zainstalowany Aby rozwiązać ten problem, należy skorzystać z jednej następującej metody

Metoda 1. Rejestracja pliku Wups2.dll w systemie Windows

Aby zarejestrować plik Wups2.dll w systemie Windows, wykonaj następujące kroki:

Zatrzymaj usługę Aktualizacje automatyczne. W tym celu wykonaj następujące kroki:

Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie cmd, a następnie kliknij przycisk OK.

W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz ENTER:

net stop wuauserv

Zarejestruj plik Wups2.dll. W tym celu wykonaj następujące kroki:

W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz ENTER:

regsvr32 %windir%\system32\wups2.dll

Uwaga Jeśli na komputerze jest zainstalowany system Windows XP Professional x64 Edition, wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz ENTER:

regsvr32 %windir%\syswow64\wups2.dll

Kliknij przycisk OK w każdym wyświetlonym komunikacie dotyczącym weryfikacji.

Uruchom usługę Aktualizacje automatyczne. W tym celu wpisz w wierszu polecenia następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz ENTER:

net start wuauserv

Zamknij okno wiersza polecenia. W tym celu wpisz polecenie exit, a następnie naciśnij klawisz ENTER. mnie ta metoda pomogła powodzenia,,,ps komu sie uda prosze o podwierdzenie dla innych