Instalacja IE8 na Windows XP Media Center

W związku z tym iż pojawił się już jeden temat z pytaniem jak zainstalować IE8 na Windows XP Media Center, napisałem poradę jak powinna ta instalacja przebiegać:

Postępujemy tak jak było w przypadku wersji 7 czyli analogicznie:

  1. Oprócz wersji polskiej IE8 (IE8-WindowsXP-x86-plk.exe) należy ściągnąć także wersję angielską (IE8-WindowsXP-x86-enu.exe).

  2. Obie wersje należy rozpakować programem Winrar.

  3. Po otwarciu folderu UPDATE w obu wersjach należy zastąpić w wersji polskiej pliki ie8.cat i update.inf analogicznymi plikami z wersji angielskiej.

  4. Następnie klikamy na plik iesetup.exe w wersji polskiej i rozpoczyna się proces instalacji w pełni polskiej wersji IE8.

Porada została przeze mnie oraz przez innego usera przetestowana i działa na 100 %

Źródło: komentarze ze strony CentrumXP.pl tu

Mała dygresja w formie niejako ostrzeżenia. Powyższy sposób jest skuteczny, pod warunkiem, że nie będziemy aktualizowali IE8. Wersja spreparowana w w/w sposób, pomimo że początkowo będzie komunikować się z użytkownikiem w języku polskim, to “ściągać” będzie aktualizacje w języku angielskim (język systemu operacyjnego - w MCE polska jest tylko nakładka). Wraz z kolejnymi łatami, IE8 będzie stopniowo przechodził na język angielski… Ręczna aktualizacja także temu nie zapobieże. W dalszej perspektywie, nie pozostaje nic innego, jak oczekiwanie na MUI Pack

Pozdrawiam.