Instalacja innego systemu obok Linuxa

Cześć,mam Linuxa,kupiłem sobie dodatkowy dysk(500gb) i chciałbym na nim zainstalować Windowsa 7.Jak mam ustawić ( w biosie czy coś ?) żeby po włożeniu płytki Windowsa zaczeło mi instalować nowy system na ten dysk ?

Masz ustawić na boot-owanie z płyty z Windows.

Natomiast już w instalatorze wskażesz na którym dysku chcesz instalować.

Z tym że Windows prawdopodobnie nadpisze ci grub-a i będziesz musiał go naprawiać żeby mieć dostęp do obydwu systemów.

najbezpieczniej odpiąć dysk z linuksem i zainstalować Windowsa tylko na tamtym dysku

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-instalacj%C4%85-aktualizacji-na-windowsie-maj%C4%85c-ubuntu-t489533/

Właśnie o to mi chodzi, jak ustawić botowanie ? Bo w linuxie sięto inaczej ustawia w biosie niż w windowsie ?

Cześć,

 

BIOS jest niezależny od systemu operacyjnego, bootowanie ustawiasz zawsze tak samo.

Ok,czyli jak :slight_smile: ?

 

 

I ustawić aby czytał ten dysk dodatkowy z usb, bo mi go czyta jak zwykły pen drive :x A nie zdejme dysku linuxa bo jest plomba :confused:

Dobrze rozumiem że ten nowy dysk to dysk zewnętrzny? Jeżeli tak, to instalacja na nim Windowsa nie będzie taka łatwa. Tutaj masz przykładową instrukcje.

Przenoszę do odpowiedniego działu, bo tutaj to nie bardzo pasuje.