Instalacja internetowa

Chcialbym sie dowiedziec czy w moim pomysle instalacji bedzie wszystko dzialalo. Mój internet to 200Mb/s. Instalacja polegala by tak:
Modem>switch>router i gniazdka
Jak wszystko pasuje to jaki switch do tej instalacji?

Zarządzalny 10gbps 48 portów.

A na poważnie… taki jaki potrzebujesz, weź pod uwagę że wkrótce możesz mieć w domu jakieś urządzenia internetu rzeczy, nową konsole, smarttv itp, więc powinno zostać kilka wolnych portów. Switch powinien mieć przepustowość 1gbps (są jeszcze w sprzedaży switch 100mbps).

BTW odwrotnie
modem->router->switch->gniazdka

1 polubienie

A instalacja bedzie dzialac tak jak powinna?

Jak nic nie sknocisz podczas konfiguracji routera oraz zarabiania przewodów, to będzie działać.

Tylko mi chodzilo o to zeby z modemu odrazu do switcha poniewaz mój router jest nie wystarczajacy. Opisze mój problem z innej perspektywy. Mam dom podlaczylem swiatłowód chcialbym aby w 3 pokojach na górze puscic internet do gniazd a w salonie na dole tez bylo gniazdo. I moze da sie to zrobic troche inaczej.

Jeżeli modem pełni też funkcję routera, to możesz tak podpiąć przewody, a w miejscach w których potrzebujesz wifi montujesz Access pointy.

Wtedy schemat wygląda tak
Modem/Router -> Switch -> Access Pointy -> Urządzenia z wifi.

Modem DASAN H665 bedzie pasowal?

H665 jest urządzeniem ONT przeznaczonym do zastosowania w sieciach FTTH czy też FTTP. H665 pracuje domyślnie jako Router/NAT oraz ma możliwość przestawienia do pracy w trybie Bridge

Ze sklepu internetowego
Więc wszystko powinno działać