INSTALACJA IrDA

czy ktoś może mi napisać jak prawadłowo powinno instalować sie IrDe? Czy to prawda, że do systemu windows XP niepotrzebne są sterowniki i ze wystarczy tylko podpiac IrDe i juz przesylac? Prosze o pomoc…

teoretycznie tak…

po podłączeniu irdy do kompa, komputer powinien wykryć nowe urządzenie i zainstaluje się adapter irda. następnie po podłączeniu komórki też coś takiego wykona w celu rozpoznania modelu komórki.

Bez sterowników jeśli podłaczasz IrDę to płyty głównej komputera.

Jeśli chcesz podłaczyć IrDę przez USB, to widows ją wykryje bez problemu o ile będzie na chipsecie SigmaTel.

Jeśli masz IRdę na USB na innym chipsecie (np MA-660), to konieczne jest doinstalowanie sterowników do wirtualnego portu szeregowego. Sterowniki powienieneś dostać razem z takim urządzeniem.

nie prawda. Niektóre podczerwienie potrzebują swoich sterów do poprawnego działania.

nie prawda ja mam Sigmatel i musiałem wgrać stery

Najpiew instalujesz stery, później wkładaszz irdę

Odpalasz program do telefonu (najlepiej firmowe, Nokia PcSuite do nokii, Mobile Pone Manager do Siemensa)

PodłącZasz telefon. Windows wykryje nowe urządzenie. Zainstaluj telefon jako modem

A ja mam też SigmaTel i system XP wykrył mi automatycznie podczrwień. Sprawdzałem na Windowsie XP pro i home, oba radziły sobie bez problemu z wykrywaniem.

a moacie moze stery do IRDy Sigmatela bo w menadzeze urzadzen pokazuje mi ze czegos brakuje w

Plug & Play Bios Extension

i nie widzi mi urzadzenia