Instalacja jądra x64

mam pytanie czy jesli mam obecnie system 32bitowy ubuntu 10.04 to czy żeby mieć 64 wystarczy zainstalować, skompilować jądro 64bitowe ??

jeszcze pytanie mam 2GB RAM i czy się opłaca instalować, szybciej działa ??

Na 32 bitowym ubuntu nie uruchomisz 64 bitowego jądra. Musiałbyś od nowa system instalować.

Dlaczego nie? Binarki mogą być 32-bitowe.

W ubuntu się nie da. Dość dziwne to jest. Choć można spróbować zainstalować kernel amd64 z debiana.

Nie da się… znaczy teoretycznie da się :slight_smile: tyko że to bez sensu. Musiałbyś skompilować najpierw sobie cały toolkit czyli gcc itd, tak aby obsługiwał 64-bity.

Kompilator w 32-bitowej wersji nie skompiluje ci 64 bitowego jaja.

Gotowej paczki x64 też nie zainstalujesz…

Nawet jakby ci się udało to wszystko zrobić, już po uruchomieniu napotkasz problemy ze wszystkim co możliwe, od sterowników do aplikacji.

Lepiej i szybciej zainstalować wersję x64 od nowa.

Najlepiej zainstalować cały system od nowa.

A czy opłaca się instalować. Hmm… to zależy do czego używasz systemu. Jak tylko do przeglądanie sieci, słuchania muzyki, pisania dokumentów itp. to różnica będzie praktycznie niezauważalna.

Może to Ci rozjaśni umysł http://www.dobreprogramy.pl/etam/Prawdy … 18701.html :slight_smile:

Pozdrawiam!

fasaber ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.