Instalacja Javy

Mam problem z uruchomieniem Jre-6u5-windows-i586.pl.Ten Instalator próbuje sie lączyć z siecią,bo mój Firewall mnie o tym informuje ale po uzyskaniu zgody nic sie nie dzieje.Co jest grane? Wiem ,ze juz gdzieś taki temat poruszalem ,ale nie moge sobie przypomnieć miejsca,a w Google nie mogę na podobny utrafic.Instalator jest swiezo sciagniety z sun ,ma 15,1 mb i jest raczej prawidłowy. Chyba coś musze w Systemie wyczyścic ,zeby on ruszył.

Bardzo prosze o pomoc.

a nie lepiej ściągnąć instalator offline ze strony javy? trochę większy ale nie potrzebuje połączenia z netem

Link do… klik

To nic nie daje .Nawet z pozycji IE tez nie mogę rozpocząć procesu instalacji .Wyskoczyl tylko komunikat :Czy chcesz zainstalowac?".Potwierzdilem i nic .Zadnej dalej reakcji

Ściągnij sobie JDK i zainstaluj… to jest to samo z tym, że w pakiecie masz jeszcze środowisko do tworzenia programów java.

PS. U mnie nie ma problemów z JRE.

Być może sciagniecie wiekszego pliku ,ponad 70Mb coś nowego wniesie .Dziekuje za link.Własnie w tej chwili sciagam i zaraz spróbuje zainstalowac

Sciagnałem ten plik jdk i też nie chce mi wogóle odpalić …Wiem ,ze kiedys gdzies czytalem ,ze trzeba jakiś plik z Folderu C: usunąć .Tylko nie wiem dokladnie gdzie jakąś czystke przeprowadzic.