Instalacja Kadu 0.6.6 Beta 4 ze źródeł


(Spectatorx) #1

Ściągnąłem źródełka najnowszej wersji kadu, robię wszystko tak jak jest opisane w pliku install i niestety program nie instaluje się, nie ma folderu .install, po wpisaniu ./Instaluj wywala, że nie ma takiego pliku lub folderu, może mi ktoś napisać łopatologiczną instrukcję instalacji kadu 0.6.6 beta 4 ze źródeł w ubuntu 10.04?

Albo może da się dodać repozytoria beta do źródeł oprogramowania? Wtedy wystarczyłaby aktualizacja systemu.

Wszystkie instrukcje wykonywałem oczywiście w terminalu jako root.


(roobal) #2

W paczce powinien być skrypt instalacyjny ale może w betach tego nie ma, nie wiem bo wolę stabilne programy :slight_smile: Skąd pobrałeś tę paczkę, bo nie chce mi się szukać po serwerach, to bym sprawdził co i jak?

Natomiast w Debach to możliwe, że na PPA będzie. Szukaj na PPA użytkownika odpowiedzialnego za paczkowanie w Debianie/Ubuntu - nazywa się Prezu.

Pozdrawiam!


(Spectatorx) #3

http://www.kadu.net/download/unstable/k ... a4.tar.bz2


(roobal) #4

W paczce w pliku INSTALL masz opisane jak skompilować ręcznie kod, prawdopodobnie w betach nie ma skryptu instalacyjnego:

i zawartość README:

Więc do dzieła :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Spectatorx) #5

Mam wiele niespełnionych zależności i jest ich zbyt wiele, aż mi się odechciało aktualizacji. Poprosiłem moderatora Kaka' aby mi skompilował pakiet deb i z deba bardzo ładnie udało mi się zainstalować :slight_smile:


(FadeMind) #6

Instalacja kadu ze źródeł:

http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,1541.0.html