Instalacja Karty Dźwiękowej XP - problem

Witam.

Mam problem z zainstalowaniem karty dźwiękowej w moim komputerze.

Po włożeniu płytki od płyty głównej i wybraniu co chcę zainstalować, instalacja jest w toku a w tym samym momencie system sygnalizuje mi, że odnalazł tą oto kartę dźwiękową ( dodam że jest zintegrowana na płycie ASRocka rodzaj dźwiękowej ALC 888 ). Instalacja z płyty jest w toku tak samo instalacja z poziomu wykrywania sprzętu przez XP. Po zakończeniu instalacji sprzętu z CD czekam aż skończy to robić XP w swojej instalacji. Po chwili komputer twierdzi że nie można zainstalować tego urządzenia lub będzie działać nieprawidłowo po czym klikam zakończ i uruchamiam komputer ponownie. I tak oto NIE kończy się instalacja , system nie ma karty dźwiekowej zainstalowanej czego przyczyną jest brak dźwięku. Proszę o pomoc co mam zrobić żeby to zadziałało ( ponawiałem instalacje ponad 5 razy i ten sam efekt) i system żeby zainstalował ten sprzęt. Dodam że nigdy nie miałem takiego problemu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Rzuć okiem na temat: Realtek High Definition Audio + instalacja sterownika. Masz tam napisane co i jak, przed instalacją sterownika do dźwięku musisz zainstalować poprawkę KB888111 dla Windows XP.

No cóż. To nie zadziałało. Sypnął mi się system i jestem po naprawie. A sterowniki jak nie chciały się zainstalować tak nadal nie chcą. Proszę jeszcze o jakieś sensowne propozycje.

Podaj model płyty głównej. Instalujesz sterowniki z płytki dołączonej do pyty, czy z Internetu? Który Service Pack jest zainstalowany (na początek najlepiej próbować na SP2)?

Więc tak : Moja płyta główna to ASRock AM2NF6G-VSTA. Sterowniki instaluję z dołączonej do płyty głównej płytki. Service Pack w moim XP to SP1 ponieważ gdy chcę zainstalować SP2 zawiesza się instalacja i przez 2,5 godź. ciągle to samo robi.

Po kilku próbach instalacji REALTEK HD Audio Driver & Application po prostu nie chce go zainstalować. Czy da się w tym momencie uniknąć formatu dysku ? Czy jest jeszcze jakaś nadzieja ? Bardzo proszę o pomoc ! :frowning:

Spróbuj jeszcze w tej kolejności instalować:

Service Pack 2

chipset

KB888111:

kb888111

kb888111-link2

Karta dźwiękowa

Zintegrowana karta graficzna

Do karty graficznej mam już zainstalowane także jest ok bo mam też nową kartę i nie korzystam ze zintegrowanej lecz sterowniki są. Ok ściągam sterowniki chipsetu, plik KB888111 i zobaczymy. Za chwilkę rozpocznę instalacje SP2.

Z tego co widzę to nie zainstaluję Service Packa. Zawiesza się podczas Uruchamiania procesów przed tworzeniem kopii zapasowej. :confused: Czy można jakoś obejść instalacje SP2 ?

Zainstaluj kb888111xpsp1, a jeżeli całość poczynań nic nie da, to zainstaluj SP3.

Hmm… a czy system w ogóle jest legalny ?

Oczywiście legalny :stuck_out_tongue:

Tak. Pomogło. Zainstalowałem sterowniki. Pobrałem ze strony Microsoft’a SP3 . I działa. Bardzo dziękuję cosik_ktosik ! Jestem wdzięczny. Pozdrawiam.