Instalacja karty sieciowej

Witam.Mam zamiar kupić nowy komputer,i przegrać ze starego całą jego zawartość na nowy.Komputer bez zintegrowanej karty sieciowej(nowy).Czy muszę instalować na nowo kartę sieciową?.Stara karta sieciowa zaginęła mi.

Co rozumiesz pod pojęciem przegrać całą zawartość ??

Jeśli myślisz o zrobieniu obrazu systemu i przeniesieniu go na nowy komputer to raczej odradzam, bo ze względu na różnice sprzętowe do rzadkości taki numer przechodzi.

Na nowym komputerze postawić system od nowa z czystej płytki instalacyjnej i zainstalować wszystkie potrzebne sterowniki (do karty sieciowej również).

Mnie chodzi tylko o przeniesienie wgranych zdjęć.Czy system też muszę na nowo instalować?,i kartę sieciową. Mam WindowsXP Professional,a sklepach oferują Win7.Ja wolę XP.

Na starym to raczej masz już “system” jak się domyślam, jeżeli jest on w wersji OEM to nie masz prawa go instalować na nowym sprzęcie, licencję BOX można przenieść na nowy komputer.

To żaden problem.

Jeśli kupujesz nowy komputer w sklepie, nie składasz z części, to raczej będzie mieć już system.

Zależy, czy system na nowym komputerze ma zintegrowane sterowniki do niej. Ale to żaden problem. Ściągasz sterowniki ze strony producenta karty sieciowej (np. na starym komputerze, bo na nowym nie będziesz mieć sieci) i instalujesz jak każdy inny program.

Rozumiem, że karta sieciowa w starym komputerze nie jest zintegrowana, bo jeśli jest, to jej nie przeniesiesz.