Instalacja kilku programów z zachowaniem ustawień instalacji

Cześć,
chcę stworzyc instalator kilku programów np.: 7-zip, ultraiso, vlc. Jaki jest najefektywniejszy sposób na zrobienie tego?
Jak to zrobić w batchu albo powershellu?

Instalator będzie uruchamiany na windows 10

To powtarzalne środowisko (ten Windows 10, lokalny administrator itd.)? Bardzo dużo programów ma opcje ‘silent install’ i dodawania przełączników, np. 7zip msi silent install start /wait msiexec /i “7zip_installer.msi” /qn @Echo zainstalowano. Jak chcesz bardziej walczyć, to czasem trzeba prześledzić zmiany w rejestrze, klucze licencji itd. http://www.msfn.org/board/topic/25750-ultraisoexe-siltent-install-switch/

Napisz dokładnie co chcesz zrobić - pchnąć soft na X stacji roboczych?

Kilkanaście programów musi iść na 140+ komputerów.
I szukam rozwiązania żeby zrobić exe bądź jakoś usprawnić .bat który odpalam na każdym z kompów i jeden program instaluje wszystko.
Bo w tym momencie żeby zainstalować wszystkie programy muszę uruchomić cmd z prawami admina a potem .bat.
Chcę uruchamiać jeden program i iść do następnej stacji roboczej.

Kilka programów ma swoje konfiguracje i klucze i nie mogę użyć ninite czy podobnych.
np adobe reader
msiexec /qn /i setup\reader.msi REMOVE_PREVIOUS=YES EULA_ACCEPT=YES IW_DEFAULT_VERB=Read

Wszystkie stacje robocze są takie same? Jeśli tak, to wygodniej byłoby chyba zrobić obraz dysku i sklonować.

1 polubienie

Właśnie różnią się. Gdyby nie to w iso systemu bym wrzucił programy