Instalacja kopii zapasowej part.syst.W7 na VirtualBox

Dzień dobry :slight_smile: Co prawda mam już zainstalowanego czystego Windowsa 7 na VirtualBox, ale teraz chciałabym utworzyć nową maszynę i umieścić tam kopię zapasową partycji systemowej z dysku fizycznego. Mam zrobioną kopię Acronisem, ale nie wiem czy jest możliwość przekształcenia jej w plik iso. Kiedyś czytałam, że jest możliwość przekonwertowania Recovery w plik iso, ale teraz nie mogę tego odnaleźć. Chciałabym po prostu mieć na wirtualnej maszynie lustrzane odbicie partycji systemowej z dysku fizycznego ( Windows7+wszystkie zainstalowane programy). Nie wiem, czy tak faktycznie można zrobić, a gdyby się nie dało, to czy można zrobić taki myk, że instaluję na VirtualBox jeszcze raz czystego Windowsa, potem ściągam triala Acronisa i przywracam partycję z kopii (wcześniej umieszczonej we wspólnym folderze) na wirtualnej maszynie. Ominęłabym wtedy problem z plikiem iso. Uda się taki manewr?

How To Convert Physical Computer Into Virtual Machine (VMware, VirtualBox & Virtual PC)

Ściągnęłam VMware vCenter Converter (jak w linku), ale po pokazaniu mu kopii Acronisa (tib) wywala komunikat, że ten plik ma złe parametry. Tak jest z każdą kopią od Acronisa która mam. Nie wiem dlaczego tak się dzieje? Dam sobie spokój z tym konwerterem, ale czy ktoś zna inny sposób na umieszczenie kopii Acronisa w maszynie wirtualnej? Ten sposób, który powyżej podałam z trialem Acronisa chwilowo nie mogę sprawdzić, bo nie mam dysku zewnętrznego, by tam wstawić kopię i potem odczytać ją z pozycji maszyny wirtualnej. Pytanie w dalszym ciągu brzmi: jak z kopii Acronisa zrobić plik iso?

Dodane 04.10.2013 (Pt) 13:00

Może komuś się przyda. Udało się przeprowadzić akcję umieszczenia kopii zapasowej wykonanej w programie Acronis :smiley: w maszynie wirtualnej za pomocą zainstalowanego triala w tejże maszynie. Omija się w ten sposób różne konwertowania plików na iso. Sam Acronis posiada funkcję konwertowania pliku tib na plik vhd, ale ten też trzeba później konwertować na iso za pomocą różnych ściąganych programów.