Instalacja Kubuntu - jak pominąć krok konfiguracji sieci?

problem z instalacja kubuntu

foto http://www.mfoto.pl/uploads/1933/100_0210_55972.jpg

komende

sudo aptitude install bcm43xx-fwcutter

wpisałem przeleciało kilka razy 100% ale nie mam podłączenia do sieci i nic nie mogę ściągnąć ;/

dla mnie ściec bezprzewodowa może być nie instalowana jak pominąć ten krok i przejść dalej w instalacji kubuntu?

jeśli przeszkadza ci jakiś sprzęt w kompie może wyłącz go w biosie i dopiero instaluj kubuntu, potem ewentualnie uruchom dany sprzęt

Poprawione

Bo do kart bcm43xx poza tym co zainstalowałeś to potrzebny jest jeszcze firmware → google.com

Lub zamiast natywnego sterownika → ndiswrapper.

Wszystko zależy jakiego rodzaju masz zabezpieczenia w sieci.

A co do samego procesu instalacji, to chyba na ten komunikat można przymróżyć oko. Zresztą sama sieciówka nie jest Ci potrzebna do zainstalowania systemu.

IMHO ndiswrapper na dzień dzisiejszy lepiej się nadaje do tych kart. Sam mam taką w lapie i z ndiswrapperem działa doskonale.

Chyba, że masz zamiar kompilować nowy kernel z gałęzi 2.6.24 to w tym przypadku warto przetestować nowe sterowniki b43.

Pozdrawiam

wyłączyłem w biosie wszystko co związane z siecówką a mimo to nadal proces instalacji staje na tym samym momencie

gdzie i jak to zainstalować? systemu na lapie mam teraz XP pro

W ubuntu wszelkiego rodzaju oprogramowanie instaluje się w ten sam sposób. Nie mam zamiaru się powtarzać.

A jak długo czekałeś, od momentu wystopięnia tych komunikatów? Czy zaraz po nich restartowałeś komputer i od razu pytanie na forum?

Bo sam komuniakt mówi, że brakuje firmware, o którym wspomniałem w poprzednim poście. Ale nie jest to przeszkoda w zainstalowaniu systemu.

topic do zamknięcia zainstalowałem OpenSUSE 10.3 i mi wszystko działa.