Instalacja Linux Mint na pendrive z VirtualBox

Witam wiem, że takich tematów są setki na internecie i na portalu ale mam trochę inny problem.
Jak instaluję Minta Live przez UUI na penie to i tak nie działa mi próbuje się Grub załadować i wyskakuje jakiś błąd.
W takim razie stwierdziłem, że zainstaluję sobie Minta z dostępem RW z maszyny wirtualnej.
Pobrałem najnowszego Minta Cynamon, Virtuala. Stworzyłem plik - zaznaczyłem jako ubuntu 64 załadowałem obraz i startuję… czekam, czekam, czekam. I nic się nie dzieje.
Co robię źle, że aż na początku mam problem?

Obraz sprawdzony czy nie uszkodzony - sumy sha256 https://linuxmint.com/verify.php (dodatkowo można spróbować z tą metodą “pliku uwierzytelniającego” sprawdzić czy plik z sumami nie jest sfałszowany).


Możliwe też, że ustawienia profilu Ubuntu 64 nie są dobre pod Mint a lepsze by były np. Other Linux 64.

Można też zwiększyć ilość rdzeni dla maszyny wirtualnej (nie wychodząc po za zalecaną maksymalną ilość i opcja pewnie dobra przy 6-8 rdzeniowym procesorze) i w opcjach aktywować PAE/NX (może to powoduje problem).


Możesz też spróbować sprawdzić w trybie kompatybilności czy ruszy w maszynie wirtualnej (oczywiście jeśli taki ekran się wyświetla):

image

Po pobraniu nowego obrazu i przeniesieniu go na dysk ssd udało mi się odpalić system.
Jednak po zamontowaniu pendrive i rozpoczęciu instalacji, gdzieś przy 70% wyskoczył błąd, że coś jest uszkodzone i nie przeszło dalej. (Stworzyłem partycję “swap” i główną “/”)

Nikt się nie będzie bawił w zgadywanki. Opisz dokładnie jaki masz problem, jaki dostajesz błąd?

1 polubienie