Instalacja Linuxa Mandriva 2006

koledzy… nie moglibyście napisać żebym wszedł w System plików (czy jakoś tak i później folder mnt (czy jakoś tak)i tam są partycje? chyba wybrałem złe forum na linuxa.

Mam jeszcze kilka problemów gdyż:

  1. nie moge włączyć żadnej muzyki ani żadnego programu *.exe

  2. nawet z CD nie moge uruchomić

  3. jak zainstalować sterowniki do karty bezprzewodowej LAN?

W jakim programe, jakiej wtyczki wyjściowej używasz, czy inne dźwięki są?

bo exe to pliki wykonywalne w Windowsie a nie w Linuksie, więc bez emulacji ich nie odpalisz (podpowiedź, szukaj pod hasłem wine )

Nawet nie wiem czego nie mozesz uruchomić.

Wieczorem będę u wróżki i dowiem się jaką masz kartę.

  1. ja nie uzywam zadnej wtyczki tylko wchodze w partycje D: i daje muzyka i klikam na jąkąś MP3 i nie chce sie uruchomić. Pisze że nie ma podejscia czy coś takiego

  2. z płyty chciałbym uruchomic np. autoruna który jest chyba w exe wiec go chyba tez nie uruchomie

  3. Moja karta to: Realtek RTL8180 Wireless LAN (Mini-)PCI NIC

A próbowałeś na google szukać? Wątpie, bo jakbyś wpisał np. RTL8180+linux to byś sporo znalazł na ten temat. Używając forumowej szukajki, też kilka tematów na temat uruchamiania tej karty pod Linuksem byś znalazł.

szukałem na google ale nie znalazłe pomocy z linuxem mandriva. Mam jeszcze jeden problem. Gdy włączam kompa to wyskakuje mi wybór systemu a w nim takie coś:

Linux

Linux-nonfb

failsafe

windows

i mam właśnie taki problem po co są te dwa? Jak je skasować?

To wybierz sobie inne, ale najpierw poczytaj trochę o różnicach między Linuksem a Windowsem, bo gdzie indziej mogą nie być tak pobłażliwi. :expressionless:

pomożecie mi?? :frowning:

Te dwa, sa potrzebne aby jak się nie będzie dało wejść na linuxa normalnie, to masz jeszcze tryb tzw. awaryjny , coś takiego jak w windows,

Te wpisy skasujesz w mmc